Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza ST 1.2 TSI nı mı yoksa 1.2 TDI nı mı almalıyım?

Sizce hangisini almalı?

• Kullanılan toplam oy
    43
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dizel kullanacak kadar km yapıyosanız elbette dizel ancak 1.2tsı benzinli tüketimi çok üst seviyelerde değil ama burda seçim bence km ile alakalı çok km yapılıyosa dizel daha tasasız olur...

Ciddi anlamda almayı düşündüğüm bir araç için ciddi olduğunu düşündüğüm bir site buldum üye oldum. İlk defa bir foruma üye olupta pişman olmadım. Herşeyden önce beni sevindiren bu sitenin değerli üyelerinin bu kadar hassas davranıp ciddi cevaplar vermeleri gerçekten almayı düşündüğüm araç gibi sahipleri de hep iyi insanlar. Sanırım doğru bir araç kararı vermişim Çok yakında Seat İbiza ST ile yollardayım.

Teşekkürler tüm Seat kullanıcıları......

Gerçekten 1.2 TDI araç içerisinde rahatsız edici bir ses oluyor mu ?

Bu arada unutmadan bu araçlardan 1.2 TSI biliyorsunuz ki 7 ileri DSG ve zaman zaman bu şanzuman ile ilgili bazı problemlerden bahsediliyor.

Sizce bu şanzuman anlatıldığı gibi mi?

Kuru ıslak gibi şeylerde söyleniyor.

Ve herşeyden önce kullanımı zormu bu araçların

Biri benzinli biri dizel bu durumda diyeceğimiz şey şudur,çok fazla araç kullanmam derseniz tsı ama yılda 15000-20000 km yaparım derseniz dizel derim.bu seçim size kalmış araçların çalışması ve verdiği his farklı yakıt sarfiyatı farklı çok aşırı fark olmasada.

xx

Yani kabaca kuru ıslak aslında söylemek istediğim yağlı yağsız ayırımı olsa gerek

6 ileri DSG'ler islak diye tabir edilen yagli sistemdir. kg olarak biraz daha agir, daha sorunsuz ve sessizdir.
7 ileri DSG ise yagsiz sistemdir. bu yuzden vites gecislerinde ses geldigi dogrudur. ama bu ses ne kadar gelir ne kadar rahatsiz eder bilmiyorum.
daha once 7 DSG'den birkac farkli aracta kullandim ama dikkat etmedigim icin sesini hic duymadim.

yilda 30.000 den asagi km yapmam diyorsaniz tdi alin derim ben. 10.000, 15000 km icin dizel almaya degmez.. hem benzinli alirsaniz otomatik olacak ve onun rahatligi olacak. daha sessiz olacak. dizelin tabi sesi biraz daha fazla olacak ama oyle kabin icini rahatsiz edecek bir sesi yoktur..
eski nesil 1.4 tdi, 1.9 tdi cok sesli motorlardi ancak yeni nesil 1.2 tdi ve 1.6 tdi gayet sessiz motorlar.

Kesinlikle dizel copa modeli olabilir mesela 1.2 TDİ

fakat eğer ekonomi isteniyorsa alınacak en iyi araç 1.2tdi.mazotu resmen kokluyor bkz.

Şehir İçi (lt / 100 km):4.6 !
Şehir Dışı (lt / 100 km):3.3 !!!
Karışık (lt / 100 km):3.8 :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt