Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

İbiza Servis Işığı

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında yury tarafından paylaşıldı.

1. yury

yury SCW Üyesi

72
    8
    8
    Merhaba, Aracım 1.6 105 DSG 2011 İBİZA Servise 13.000 de götürmüştüm tekrar ne zaman gelmeliyim diye sormustum 30.000 olunca demişlerdir Dogus Oto Servisi Aracım şuan 18.000 binlerde servis ışıgı yandı ne yapmam lagzım..

2. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    Servise ugrayın. Belki yağ degişimi sadece yeterli gelecektir. 5 bin km sonra arabanın servis ısıgı yakması normal degil.

Büyük ihtimalle servise girdi ya 13binde, o zaman arabanın beyninden servis uyarısını silmeyi unutmuşlardır. Servise ugrayın arabaya servise girdi kodlaması yapsınlar.

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  3. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    ekran aşağıdaki şekilde sıfırlanmalıdır ve Serviste veya başka bir yerde unutulduysa yapılmalıdır:

-Kontağı kapatınız.

-Düğmeye basınız ve basılı tutunuz

-Kontağı yeniden açınız.

-Düğmeyi bırakınız ve 20 saniye içinde yeniden basınız.

Aksi taktirde görüntülenen bilgi yanlış olacağından, ekranı servis aralıkları arasında sıfırlamayınız.Ekran elle sıfırlanmışsa, bir sonraki servis 15.000 km veya bir yıl sonra görüntülenecek ve ayrı olarak hesaplanmayacaktır.

not:kitapçıkta yazıyor ordan geçirdim

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  4. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.705
    113
    Peki 13 bin ile 18 bin km arasını ne kadar sürede yaptınız.

5. yury

yury SCW Üyesi

72
    8
    8
    1 yıla yakın bi süre diyebilrim fazla kullanmıyorum arabayı geçen sene yaz ayıydı temmuz agustos gibi

6. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.705
    113
    Demek ki son yapılan servisten sonra yılı her 15 binde bir yada km dolmadıysa yılda bir. Sizinki ikincisi oluyor. Yıl olarak bakım zamanı

Bunu beğendi. 2 kişi bunu beğendi.
  7. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Km. değilde yıl olarak dolduğu için uyarı veriyor...Her ne kadar azda gezsen yağı değiştirmen araban için faydalı olur...

Bunu beğendi. 2 kişi bunu beğendi.
  8. yury

yury SCW Üyesi

72
    8
    8
    gün olarak yazıyormuş göstergede 10 güne indi 20 gün olunca yanmıştı servis ikaz ışıgı ben servise bi götüreyim o zaman

Sayfayı Paylaş