Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Cupra 180 bg yakıt bilgisi

Bugün Çeşme otobanında ortalama 200 ile gittim (Üçkuyular-Alaçatı yaklaşık 20 dk), ortalama 9,78 lt/100km gösterdi. Bence bu değer de iyi.. Hız 2 katı yakıt 1,65 katı.

Biraz bakkal hesabı olmuş.. Ayrıca ortalama yol bilgisayarında ortalama 200ü görmek için 175ten aşağı düşemezsiniz.
Ben çeşme otobanı dönüşte 150'ye sabitlediğimde 6.2 yaktı aracım. ne 150den yukarı çıktım ne düştüm.

Ayrıca bu motoru çok denedim :) düz yolda 160 sabitle 8.3 yakıyor. 180'de 9.1 civarında. 200'le ise 10.8 civarında. Değerler dümdüz yolda geçerli.

1.4 twin motorlar az yakıyor ama bazıları bunu abartıyor.
İlk mesaja da. Benzer olarak 105km/h hıza sabitleyip sapancadan bahçeşehire 4.9 yaktım. 2 kişi vardı araçta.

Kullanımımı forumdaki bi çok kişi bilir. Ekonomi yapmak için o yolu çekmem.(denemeler hariç) 2lt fazla yaksın ama yol çabuk bitsin mantığındayım. Buna rağmen henüz 1depoyla 650km nin altında gidemedim. 940km gittim en çokta. Haftada 1 depo benzin alırım.

Daha önce 1.2 tsı aracım vardı. 1.2 tsi ile kıyaslandığında genel kullanımımda şuanki aracım daha az yakıyor. Ama sakin kullanımda 1.2 tsi az yakıyor.

Biraz bakkal hesabı olmuş.. Ayrıca ortalama yol bilgisayarında ortalama 200ü görmek için 175ten aşağı düşemezsiniz.
Ben çeşme otobanı dönüşte 150'ye sabitlediğimde 6.2 yaktı aracım. ne 150den yukarı çıktım ne düştüm.

Ayrıca bu motoru çok denedim :) düz yolda 160 sabitle 8.3 yakıyor. 180'de 9.1 civarında. 200'le ise 10.8 civarında. Değerler dümdüz yolda geçerli.

1.4 twin motorlar az yakıyor ama bazıları bunu abartıyor.
İlk mesaja da. Benzer olarak 105km/h hıza sabitleyip sapancadan bahçeşehire 4.9 yaktım. 2 kişi vardı araçta.

Kullanımımı forumdaki bi çok kişi bilir. Ekonomi yapmak için o yolu çekmem.(denemeler hariç) 2lt fazla yaksın ama yol çabuk bitsin mantığındayım. Buna rağmen henüz 1depoyla 650km nin altında gidemedim. 940km gittim en çokta. Haftada 1 depo benzin alırım.

Daha önce 1.2 tsı aracım vardı. 1.2 tsi ile kıyaslandığında genel kullanımımda şuanki aracım daha az yakıyor. Ama sakin kullanımda 1.2 tsi az yakıyor.

Evet bu sefer yazdığım bakkal hesabı. Hız ortalama değerini yol bilgisayarında görmedim, yaklaşık olarak verdim, bilgisayarda gördüğüm ortalama yakıt değeriydi. Daha önce verdiğim değerleri baz alın.
Lastik basıncına kadar parametre veriyorum, dahası rüzgar hızı, atmosfer basıncı, nem oranı, lastik dönme direnci vb diye devam edebilir.

Söylemek istediğim, ekonomi de yapıyor, hızlı gidersen çok da yakıyor. Ama biliyorsun ki gidebiliyor..

Teşekkürler,

Dün gece İzmir'den yine Ankara'ya geldik. Tüm parametreler aynı tek fark, genelde 110 km/hr, Afyon Sivrihisar arası 120-160 km/hr hızlarda geçildi. Afyon'u 1 saatte geçtik dur kalk şeklinde.

Değerler şöyle;

Toplamlar: 572 km, 187 TL, 39,9 lt, Shell
Analiz: 6,97 (lt/100 km), 32,64 (kr/km)

Ayrıca İzmir - Çeşme - İzmir tam gaz gidiş-geliş ve sürekli performanslı, keyifli kullanım
tam 300 km 139 TL ;
46,33 (kr/km)
9,9 (lt/100 km)

Dip not: aracı aldıktan sonra yaklaşık 5000 km oldu, 1/2 lt yağ ekledim yola çıkmadan önce.

Geri
Üst Alt