Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Ibiza 6J Far Ampüllerini Değiştirme

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında AlperMertKocak tarafından paylaşıldı.

1. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    Gereken Araç Gereç:
    Ellerin

Kullanılan Araba:
    Ibiza 1.4 SC Sport (Çift Gözlü ve Xenon Değil)

Gereken Zaman:
    Maksimum 5 dakika

Zorluk:
    1/5 Limon sıkmak kadar kolay

Kullandığım ampüller:

Nasıl Yapılır:

-Kaputu Açın

-Farı koruyan plastiği, demirini çekerek çıkartın.Kavanoz açar gibi.

-Plastiği güvenli biryere koyun,

-Güç Kablosunu çıkartın.(Biraz sallamak gerekebilir çıkarmak için)

-İçerideki klipsi sola çevirip çekin

-Ampülü dibinden tutup çıkartın.

-Yeni ampülü takarken işlemlerin tam tersini yapın.

-Tamamdır!

Videolu Anlatım İçin Tıkla

Eski Ampül:

Yeni Ampül:

Renk Farkları: Sol Taraf Orjinal Far, Sağ Taraf Yeni OSRAM:

kirlisakal, Ozan Paşa ve freesezar bunu beğendi.
  2. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Anlatım Süper :eek:key: ama Ben bi fark göremedim:(

3. Küheylan

Küheylan SCW Üyesi

219
    36
    28
    güzel anlatım . teşekkürler. =)

4. Sammet53

Sammet53 SCW Üyesi

110
    17
    18
    maliyetide yazsaydın süper olurdu :) fark var güzel bence dişlerini fırçalamışsın arabanın :)

5. freesezar

freesezar SCW Üyesi

1.342
    282
    83
    bende fark pek göremedim daha beyaz bekliyordum açıkcası benim sol far patalmış akşam farklettim xenon daha mı sağlıklıdır ampulden?

6. Mertkan

Mertkan SCW Üyesi

1.462
    823
    113
  7. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    arkadaşlar konudada belirttiğim gibi ben resimleri alıntı yapıyorum anlatımı kendim yapıyorum konu üzerinde tamamen bir etkim yok fiyatınıvs benim gibi sizde araştırarak bulabilirsiniz

8. Ozan Paşa

Ozan Paşa SCW Üyesi

29
    41
    13
    Çift Farlılar : Bocanegra / Cupra / FR / SC / Sport / SE / Ecomotive

İçerideki ampül             - H7 Long Life             
    Ana ampül               - H7
    Park ampülleri            - 2x W5W Long Life      501         
    Sinyaller                   - PY21W          581         [I][B]

[B]Tek Farlılar: S / S(a/c) [I][B][B]İçerideki / Ana ampül       - H4 Long Life
    [B]Park ampülleri                        - W5W Long Life                       [B]501 CANBUS
    [B]Sinyaller                                      - PY21W                                         [B]581

[B]Xenon Farlar / Ağırlık Ayarlı Opsiyonel [I][B][B]İçerideki ve Uzun Farlar  - D1S                                                                          [I][B]
    [B]Park ampülleri                         - W5W Mavi Long Life           [B]501 CANBUS
    [B]DRL (Daylight)                        - P21W Super Long Life       [B]382 CANBUS
    [B]Sinyaller                                      - P21W                                           [B]581

[B]Sisler
    [B]Dönüş Olarak Kullanılıcaksa - HB4 [B][I][U](Evet, HB4, Kitapçıkta H11 yazsada aldırmayın aslında HB4)[/U][I][B]

[B]Stoplar [I][B]
    [B]Sisler                                             - P21W                                            [B]382
    [B]Geri Vites                                   - W16W                                          [B] 955 [I](Evet, Yine kitapçık R10W desede değil[I])
    [B]Fren lambaları                       - P21 / SW Long Life              [B]380
    [B]Sinyaller                                      - PY21W                                         [B]581

[B]Yan Sinyaller
    Yan Sinyaller                         - W5W                                              [B]501                      [I][B]

[B]Plaka Işıkları
    Plaka Işıkları -[B] 501 Sport / SE [I](kesin değil) / Ecomotive [I](kesin değil) [I][B]
    [B]Plaka Işıkları - Festoon x2 [B]239 Bocanegra / Cupra / FR [I](kesin değil)36mm [I][B]

[B]İç Aydınlatma [I][B][B]Ana Işık                                 - Festoon                                         [B]264 42mm
    [B]Okuma Işığı                       - W5W                                                [B]501 CANBUS Değil
    [B]Arka Işık                               - Festoon                                          [B]264 44mm
    [B]Bagaj Ampülü                   -                                                             [B]264 44mm         [/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/B][/I][/I][/B][/B][/B][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/B][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/B][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/B][/I]

9. Ozan Paşa

Ozan Paşa SCW Üyesi

29
    41
    13
    Ben de pek fark göremedim. Photon kullanıyorum ve çok memnunum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş