Ibiza 1.2 tsi dsg kullanim... | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Ibiza 1.2 tsi dsg kullanim...

HAKANAY

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar herkese.aracım ibiza 1.2 tsı dsg 2012. aracı yeni aldıgım için günlük haftalık bakımı konusunda yapmam gereken bişeyler var mı, su koyma gibi en basitiyle.tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim.

Sert@ç

Kayıtlı Üye
2000kmye kadar 4000 deviri geçmeyin
Sabahları çalıştırıp 2 dakika rölantide bekleyip öyle yola çıkın
Sıkışık trafikde s modunda kullanın

HAKANAY

Kayıtlı Üye
S modu spor kullanım değil mi bildigim kadarıyla.sıkışık trafikte sıkıntı yaratmaz mı? sebeplerini de açıklarsanız sevinirim.tavsiyelerinizi bekliyorum

songukhu

Kayıtlı Üye
bence sadece uzun sure park halındeyse araç ılk calıstırmada farkedeceksınızdır devırlı calısacaktır.devır normale dusene kadar 1-2 dakıka beklemenız yeterlı olacaktır..stop ederkende 1-2 dakıka beklersenız turbonun omrunu uzatmıs aracın zarar gormesını engellemıs olursunuz..

kaanoksuz

Kayıtlı Üye
ilk çalışırken ve stop ederken biraz bekle turbo için her 5000km yagı kontrol et seviyesine bak başkada birşeye gerek yok yeni motorlarda rodaj falan kalmadı o eskidendi :)

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Gene Yetkili Agızlardan gereken cevap gelmiş..

Sert@ç

Kayıtlı Üye
Aracın beyni adaptif olduğu için uzun süre sabit vitesde gitmesi için s modunda kullanmak lazım arada sırada :)
Özellikle sıkışık trafikde araba 1den 2ye çok hızlı geçip yavaşlayınca tekrar 2de kalkarken kavrama zorlanıyor o yüzden s modunda 1ci vitesde kalkması için

HAKANAY

Kayıtlı Üye
teşekkkür ederim tavsiyeleriniz için. aracıma kışlık lastik takıcaktım fakat şifre vermemişler bana onu yeni farkettim.şifreyi sipariş verdik gelmesini bekliyorum.böyle bir sıkıntı yaşadım malesef.

individual

Kayıtlı Üye
Aracın beyni adaptif olduğu için uzun süre sabit vitesde gitmesi için s modunda kullanmak lazım arada sırada :)
Özellikle sıkışık trafikde araba 1den 2ye çok hızlı geçip yavaşlayınca tekrar 2de kalkarken kavrama zorlanıyor o yüzden s modunda 1ci vitesde kalkması için
Aslında dediğiniz bir nebze doğru D modda araç sıkışı trafikde 1-2 sonra hemen 2-1 yapıyor kavrama da baskı balatada ilerde bir nebze sorun çıkabilir. S mod Spor mod aracı yüksek devirde tutup vites değişmlerini sağlıyor. Trafikde S moda almak yerine Manule vites geçiş moduna alıp 1 de tutulabilir araç tutulabilir daha sağlıklı olur bence.