Hız yapan sürücülere ‘hız keser’den kaçış yok | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Hız yapan sürücülere ‘hız keser’den kaçış yok

Konu, 'Sohbet' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  Karayollarında yüzlerce can alan trafik kazalarını en aza indirmek için tedbir alınıyor.

  Konya Emniyet Müdürlüğü, ‘hız keser’ isimli sabit radarla hız sınırını aşan bütün araçları tespit edecek. Manisa’da ise karayolunda helikopterli denetim başlıyor.

  TÜRKİYE’de ilk defa Konya Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulamaya geçirilen ve “Hız keser” adı verilen sabit radar sistemi, gece ve gündüz hız sınırını aşan tüm araçları kayıt altına alıyor. Konya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yol kenarındaki bir direğe kurulan sistemle ilgili olarak şu bilgileri verdi:

  “Sistemde kamera, flaş ve alıcılar mevcut. Gece ve gündüz 24 saat boyunca çalışan sistem, hız limitinin üzerinde bölgeden geçen aracı, hangi şeritten, kaç kilometre hızla geçtiğini tespit ediyor. Bunu yaparken otomatik patlayan flaş da gece dahi olsa hız sınırını aşan aracın plakasının kameralarca net şekilde görülmesini sağlıyor. Sistem yaklaşık iki ay önce faaliyete geçti. Bölgedeki kazalar, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 94 oranında azaldı.”

  Havadan kontrol

  Manisa’da ise devlet karayollarında trafiğin helikopterle denetlenmesi uygulaması başlatıldı. D- 565 nolu İzmir-İstanbul ile D-300 nolu İzmir-Ankara karayollarında, sürücülere her zaman her yerde denetleneceği hissini vermek ve hata yapmalarını önlemek amacıyla havadan kontrol başladı. Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, “Eylül ayının sonuna kadar her hafta cuma ve cumartesi günleri saat 13.30’dan itibaren İzmir-İstanbul ve İzmir-Ankara karayollunda helikopterle denetleme yapılacak” dedi.

  Hürriyet
   
 2. ZGR

  ZGR SCW Üyesi

  14.936
  524
  113
  kazaları azaltsınlarda ne uygulama yapılacaksa yapılsın
   
 3. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.242
  307
  83
  tebrikler cok şaşırdım....
   
 4. Pascal

  Pascal SCW Üyesi

  2.570
  19
  38
  çare olacaksa ne mutlu...
   
 5. bahadir

  bahadir SCW Üyesi

  343
  1
  18
  inşallah çare olur
   
 6. Byefsane

  Byefsane SCW Üyesi

  3.557
  59
  48
  Vay bea Türkiyeme bak helikopter falan güzel :D
   
 7. KAPTAN

  KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

  9.428
  1.445
  113
  hoppala
   
 8. LeonRider

  LeonRider SCW Üyesi

  1.950
  746
  113
  bu çok güzel bi uygulama fakat bazı yollarda yol hız sınırı çok şaşırtıcı rakamlarla sınırlandırılmış bunlarında düzeltilmesi gerek....
   
 9. HaKo

  HaKo Misafir

  Faydalı bir uygulama olur ama bence hız limitleri tekrar gözden geçirilmeli, otoban hız limitleri biraz daha arttırılmalı
   
 10. Byefsane

  Byefsane SCW Üyesi

  3.557
  59
  48
  +++katılıyorum
   

Sayfayı Paylaş