Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

HGS'ye Geçiş...

bildiğim kadarı ile etiket herkesin bildiği gibi cam'a yapışıyor ....

kart ise TV de çıkmıştı motorsiklet sürücüleri için yapılmış , ve onların camlarının içi olmadığından çalınma - zarar görmeye karşı düşünülmüş

bir arkadaşım aracına kart almış , şu İstanbulkart larımızı plastik kap içine koyuyoruz ya ...
öyle bir kılıf vermişler (yada kendi almış) bir tarafında şeffaf 3M bant var cam'a yapıştırmış kullanıyor.

sınıf farkı olmayınca içinden çıkartıp başka araçta da kullanırım diyordu , yasal kısmını bilmiyorum

bana mantıklı geldi ...

saygılar ...

herhangi bir karayolları şubesinden(illerdeki) yada gişelere girişteki karayollarından, eski kgs kartınızla başvurup ister orada ister makbuz halinde alıp ptt şubesinde, kalan bakiyeyi hgs kartınıza aktarabilirsiniz.. en güzel okuma şekli ön cama içten, aracın karşısından rahat görünür bir biçimde sabitlemeniz veya yapıştırmanızdır..

Arkadaslar karayollarindan alinan KGSler karayollarindan yada giselerden bankalardan alinan KGSler bankalardan HGSye aktarim yapiliyor. Ben KGSmi shell den aldim. HGS aktarimini nerde yapicam simdi...:rolleyes:

Harbi Güzel Soru Olmuş Murat :D bende Aynını PTT ye Sordum.. Karayollarına Gönderdiler.. Karayollarına Açtım Telefonu PTT bakıyo o işe dediler Vazgeçtim 20 liradan allah belasını vermesin zaten bi 20 lirada ben harcadım orayı burayı ararken bi sonuca varmış olsam gamlanmazdım ama oda yok en son çare Sheele gidip Yakıt doldurtucam karttaki miktar kadar..

Harbi Güzel Soru Olmuş Murat :D bende Aynını PTT ye Sordum.. Karayollarına Gönderdiler.. Karayollarına Açtım Telefonu PTT bakıyo o işe dediler Vazgeçtim 20 liradan allah belasını vermesin zaten bi 20 lirada ben harcadım orayı burayı ararken bi sonuca varmış olsam gamlanmazdım ama oda yok en son çare Sheele gidip Yakıt doldurtucam karttaki miktar kadar..

:D

Hocam başlığını karıştırmak istemem ancak bu hgs hakkında bir soru da ben sormak isterim. Gördüğüm kadarıyla hgs'yi pek bilen yok gibi. Şimdi bu hgs'de bir etiket var bir de kart var. etiket 5 lira kart ise 15 lira. Acaba aradaki bu fark neden kaynaklı. Araştırdım ama tam anlamıyla sorumun cevabınıı bulamadım ptt de ki satış yapan arkadaşa sordum o da tam olarak bilmiyor.
Hgs etiketi cam'a yapıştırılıyormuş ve camdan çıkarmak istediğinde otomatikmen kendini iptal ediyormuş. Peki ama durum hgs kartı için ne ? Kart da mı cama yapıştırılıyor ? Sonuçta ikiside aynı işlevi yapıyormuş peki ama arada ki fiyat farkı ne ki ?
Geçen gün haberlerde aradaki fiyat farkı ile ilgili açıklama yapıldı...Aradaki far kaliteden kaynaklıymış...Biri kart biride etiket gibi sanırım...Yalnız bankalardan alırsanız bu parayıda vermiyosunuz,ama ptt alıyor ücret...

Shell kartin uzerinde halkbank yaziyo yarin da bi oraya sorucam malum yarin son gun..

bildiğim kadarı ile etiket herkesin bildiği gibi cam'a yapışıyor ....

kart ise TV de çıkmıştı motorsiklet sürücüleri için yapılmış , ve onların camlarının içi olmadığından çalınma - zarar görmeye karşı düşünülmüş

bir arkadaşım aracına kart almış , şu İstanbulkart larımızı plastik kap içine koyuyoruz ya ...
öyle bir kılıf vermişler (yada kendi almış) bir tarafında şeffaf 3M bant var cam'a yapıştırmış kullanıyor.

sınıf farkı olmayınca içinden çıkartıp başka araçta da kullanırım diyordu , yasal kısmını bilmiyorum

bana mantıklı geldi ...

saygılar ...

O halde kart daha iyi diyebiliriz. En azından bana daha güzel ve daha kullanışlı geldi kart.

Bugün son günmüş geçiş için...Önceden olduğu gibi bu kez süre uzatma kesinlikle yokmuş haberiniz ola...

Abilerim peki şöyle bir durum var mesela arabayı aldık alalı her yaz istanbul taraflarına geliyoruz ve kgs ile geçiyodukk şimdi bizimde mi değişmemiz lazım o kartı mesela bu yaz yine istanbuldayım hgs olmadan gçiş olmazmıe

Geri
Üst Alt