Hava yastığı hatası . | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Hava yastığı hatası .

qLp.x

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar Leon ' umu yaklaşık 2 ay önce aldım , 4000 km ' de . Bugün başıma canımı çok sıkan bi olay geldi . Yaklaşık 100 km yol yaptıktan sonra benzinliğe girdim , aracımı stop ettirip mazotumu aldıktan sonra aracımı tekrar çalıştırdığımda hava yastığı hatası verdi . Ne yapmalıyım ? 2 aylık bi araçta böyle bi hata anormal değil mi ? Yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkür ederim . IMG_0559.JPG

Lejyoner

Administrator
Sensör arızası olabilir,illa havayastıgında arıza varmış anlamına gelmez..Koltuk altlarında sensörler bulunur bir kontrol ettir derim serviste,bilgisayara baglasınlar..

Birde kendimizi üyelerimiz bölümünden tanıtırsak sevinirim..

qLp.x

Kayıtlı Üye
İlla servis şart mı peki kendi yapabileceğim hiç bişey yok mu ? (Yeni katıldığım için aranıza k.bakmayın tanıttım kendimi . )

Lejyoner

Administrator
Kendinizin yapabilecegi birşey olamaz,bilgisayara baglatıp o sensör arızasını silecekler..(Tabi gercek bir arıza yoksa),bunun icin ücret vs almamaları gerekir..

#ismail

Kayıtlı Üye
Servise gidip baktırın. Sensör, soket, kablo arızaları olabilir.

memet_one

VİP Üye
Administrator
En mantıklısı servise göstermek umarım koltuk altında bulunan sensörler oynamış olsun

Ziya

Kayıtlı Üye
İkinci sensor arızası. Daha önce de bir arkadaşımızın başına gelmişti. Önemli bir şey olacağını düşünmüyorum. Servis halleder. Geçmiş olsun tekrardan.

HTC One cihazımdan gönderildi

jagatai38

Kayıtlı Üye
Benim aracımda da aldığım günün gecesinde aynı arıza oluştu.Servise götürdüm bilgisayardan sildiler.Son 1 aydır araç yattı.Geçen hafta bindim tekrar aynı hata.
Aynı şeydir diye servise götürmeye üşeniyorum