Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi Yağ ?

Aynısı bir kaç ay önce benim aracımda başıma geldi. Depo full boştu yakıt aldım garaja çektim ertesi sabah babam aracı istedi verdim sonra bir telefon; arabada vuruntu var! Hemen gittim yanına ileri geri dedim bir şey yoktu dün arabada yakıt aldım muhtemelen farklı koydular :) Aldım fişi baktım yanlış yakıt koymuşlar.

Çok fena canım sıkıldıydı çünkü araca 2 ay önce full sıfır motor yaptırdım 5.30XD motoru. Çekiciyle götürdük servise enjektörler, yakıt pompası(sökerken kırdılar), mazot filtresi derken sadece bunlar değişti. Allah'tan petrol ile evimin arasında 500 m vardı yürümedim fazla yoksa gittiydi motor.

@ddmckmk sizin başınızada böyle hadise gelmiş ama siz yırtamamışsınız benim kadar anlaşılan :)
Ben 40 km yaptım benzinle ,bizim motora da hicbisey olmadı.sizinkiler ile aynı parçalar degisti .Servisi özellikle uyardım motorda birşey var mı diye ?Yok gerekli kontrolleri yaptık dediler. Sizin ne kadar masraf çıktı ,petrol karşıladı mı ?
[doublepost=1454351324,1454350999][/doublepost]
sesi bi inceden yükseltiyor hırıltısı güzel...açık filtre değil bu kapalı kutu içi ama yağlı daha hassas oldugu için tozun motorun içine kaçması imkansız...3-5 beygir hissettiriyor gaz tepkisi fena.benım aracta sizin gibi paşaoğlu,kn filtreyle beraber caddy 1.6 tdi benımle yarışamıyor
Sizin araç neydi ?bir de nerden aldınız Tuningciler de mi bulunur ?

Ben 40 km yaptım benzinle ,bizim motora da hicbisey olmadı.sizinkiler ile aynı parçalar degisti .Servisi özellikle uyardım motorda birşey var mı diye ?Yok gerekli kontrolleri yaptık dediler. Sizin ne kadar masraf çıktı ,petrol karşıladı mı ?
[doublepost=1454351324,1454350999][/doublepost]
Sizin araç neydi ?bir de nerden aldınız Tuningciler de mi bulunur ?
cordoba 1.4 tdi paşaoğlu...en uygunu otocity deydi internetten aldım uygun fiyata şimdi ne kadardır bilemiyorum.ayrıca solusyon kn temizleme kitinide almanız gerekiyor .arada bi temizlemeniz için :)
[doublepost=1454352338][/doublepost]çok eski konularımın içinden buldum :D
seat cordoba 1.4 tdi (stylance) araç tanıtım değişim (kirlisakal) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum

@ddmckmk Benim 5.750 TL tuttu ama sizinkisi neden o kadar pahalı anlamadım gitti? Petrol ofisinin sigortasından yaptırdık para çıkmadı cebimden ;)

Arıza ışığı yaktımı senin araba?

Alla allah bir de bmw dediniz ..Bizim sadece 4 enjektor 5 bin kusur lirayd
@ddmckmk Benim 5.750 TL tuttu ama sizinkisi neden o kadar pahalı anlamadım gitti? Petrol ofisinin sigortasından yaptırdık para çıkmadı cebimden ;)
Alla allaahh nasıl olur ?sizinki bir de bmw ..bizim sadece 4 enjektör parca fiyat 5000 küsür liraydı ,yüksek basınc pompası 3500 tl ,yakıt pompası 2000 liraya yakındı faturada .işçilik depo temizligi vs 11786 lira aldılar .bizimkinin de 9000 lirasını istasyonun kaskosu ödemiş .once eksper gelip baktı arabaya .leonun parcası bmwden pahalı mı ya ?

Alla allah bir de bmw dediniz ..Bizim sadece 4 enjektor 5 bin kusur lirayd

Alla allaahh nasıl olur ?sizinki bir de bmw ..bizim sadece 4 enjektör parca fiyat 5000 küsür liraydı ,yüksek basınc pompası 3500 tl ,yakıt pompası 2000 liraya yakındı faturada .işçilik depo temizligi vs 11786 lira aldılar .bizimkinin de 9000 lirasını istasyonun kaskosu ödemiş .once eksper gelip baktı arabaya .leonun parcası bmwden pahalı mı ya ?

İstasyonların sigortaları genelde %90'ını karşılıyor. Benim yakıt pompası 1.100 TL enjektörler ( 6 adet birde ) 4.650 TL mazot filtreside tam bilmiyorum ama 250 civarıydı galiba işcilikte 750 TL yazmışlardı. 1.100 TL yakıt pompası cebinden ödedi servis kırdığı için onu saymıyorum :)

İstasyonların sigortaları genelde %90'ını karşılıyor. Benim yakıt pompası 1.100 TL enjektörler ( 6 adet birde ) 4.650 TL mazot filtreside tam bilmiyorum ama 250 civarıydı galiba işcilikte 750 TL yazmışlardı. 1.100 TL yakıt pompası cebinden ödedi servis kırdığı için onu saymıyorum :)
Faturayı yüklüyorum valla bakan Leondan uzak mı durur artık :)Ne zaman oldu sizin ?benim bir bucuk ay once oldu .vay arkadas demekki biz parcası bmwden pahalı olan bir araca biniyoruz.ürperdim inanın :)
[doublepost=1454363206,1454363012][/doublepost]Buarada bazı parça fiyatlarını yanlıs hatırlıyormuşum ama yapılan iş ve toplam mebla belli yani ,aynı .

Ekli dosyalar

• 20151217_234824.jpg
    20151217_234824.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 11
  • 20151217_234914.jpg
    20151217_234914.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
Geri
Üst Alt