Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Golf GTI vs Type-R

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayatında gazlamak nedir bilmeyen, Performans arabalarını tanımayan adamlarla böyle konuları boşuna tartışmayın arkadaşlar... Yok sıcaklık, yok devir flan...

Yaaa bırakın bu işleri, koskoca konuda 1 tane bile bilimsel veya fiziksel bir sayısal değer konuşulmadan tartışıyorsunuz...
SCW'ye hoşgeldin :)

Size 1.8t yi biraz daha araştırmanızı tavsiye edebilirim :) 10.000tl 1.8t ler için gayet güzel bir rakam..
10.000TL'ye, sizin aracı 600hp yaptınız diyelim. Bir parça listesi eklermisiniz, öğrenmemiz adına, hangi parçalar hangi fiyata takılıyo.
1.8T için bir devrim olsa gerek 10.000TL'ye 600hp. Herkesin öğrenmeye hakkı var bunu :)

benzin pompası, belki regülatör, enjektör,
manifold, turbo, turbo giriş ve çıkış boruları, turbonun yağ/su ıvır zıvır boruları
downpipe, egzoz, cooler boruları, cooler,
filtre, maf / map, ecu
debriyaj, volan
bunun yanında egt, oil press, boost, afr göstergeleri.. belki evc tarzı bi boost controller..
+ belki yazmayı unuttuğum bişeyler daha.. + bir sürü ıvır zıvır + bisürü işçilik..
bunlar bile iyi para tutar ki motor içine girilirse liste coşar.. ki motora girilmeden 600 hp zor :)

600HP için genel olarak araştırmanız gerekir.. 1.8tleri AEB-AGU motor ve diğerleri şeklinde ayırabiliriz aslında, AEB ve AGU 400hp e kadar güçlerde çok daha düşük maliyet gerektiriyor.. üzerindeki değerler içinde biraz fark var ama diğerleri ile yakın bi maliyet çıkar..
Hangi 1.8T'yi araştırayım? AGU'yu mu diğerlerini mi?

600HP için genel olarak araştırmanız gerekir.. 1.8tleri AEB-AGU motor ve diğerleri şeklinde ayırabiliriz aslında, AEB ve AGU 400hp e kadar güçlerde çok daha düşük maliyet gerektiriyor.. üzerindeki değerler içinde biraz fark var ama diğerleri ile yakın bi maliyet çıkar..

Evet onları biliyorum başka araştırmam gereken şey nedir?
10.000TL'ye 600hp olan 1.8T'yi merak ettim sorumu bu yönde yönelttim ben de. Öyle bir 1.8T dünya üzerinde var mı merak ediyorum açıkçası.

Maksat sadece 600hp almaksa evet mümkün..
Evet onları biliyorum başka araştırmam gereken şey nedir?
10.000TL'ye 600hp olan 1.8T'yi merak ettim sorumu bu yönde yönelttim ben de. Öyle bir 1.8T dünya üzerinde var mı merak ediyorum açıkçası.

ilk olarak şunu sorayım, beyin ve yazılım derken ????
Standalone alıp birde yazılımını ayarlatmaktan mı bahsediyorsunuz ??

Konuyu daha karıştırmayalım bence, bildiğim kadarıyla bilgi isteyen yada teknik konularda tartışmak isteyen varsa özelden yada msnden konuşabiliriz: yavuz364@hotmail.com
Parça listesi ve fiyatları var mı peki?
Şöyle kabaca baktığım zaman sadece beyin, yazılım, turbo 5.000TL civarı tutacak. Ki daha tonla şey var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt