Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

GM, Opel'i yaşatacak

Konu, 'Yurttan Haberler' kısmında ZGR tarafından paylaşıldı.

1. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    OPEL'in satışının iptalini tartışan GM yönetiminin bu fikre ağırlık verebileceği iddiası gündeme geldi.

Opel Genel İşçi Temsilcisi Klaus Franz ise Opel’in GM’de kalması halinde bazı fabrikaların kapatılacağını öne sürerek, Opel’in GM’de kalmasını istemediklerini söyledi. Wall Street Jurnal gazetesindeki habere göre, Opel’i yeniden yapılandırma konsepti eylül ayının başına kadar hazırlanmış olacak.

Çin gözden çıkabilir

GM Şefi Fritz Henderson, Opel’in satışının iptali ile ilgili yönetim kuruluna bir sunum yaparak diğer üyelerden destek istedi. Yönetim kurulunda büyük çoğunluğun Opel’in Magna’ya satılmasını kabul etmediği, GM’in Avrupa stratejisine zarar gelebileceğin kararının baskın olduğu belirtildi. GM, Avrupa operasyonunu sürdürebilmek için Opel’in Çin’deki varlıklarını satmayı ya da ipotek ederek gerekli parayı sağlama opsiyonunu da yönetim kurulunda tartışıyor. GM’in diğer bir seçenek olarak iflası da göz önünde bulundurduğu da iddia edildi.

İşçiler GM’i istemiyor

Diğer yandan Opel Genel İşçi Temsilcisi Klaus Franz ise Opel’in GM’de kalması halinde bazı fabrikaların kapatılacağını ileri sürerek, bunu kabul etmeyeceklerini söyledi. 4.3 milyar dolar ile Opel’in geleceğinin güvence altına alınamayacağını belirten Franz, Opel’in otomotiv yan sanayi üreticisi Magna’ya satılmasından yana olduklarını tekrarladı.

2. misic

misic SCW Üyesi

737
    66
    28
    paylaşım için teşekkürler özgür...

3. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    opel Almanyada battı zatende kurtulacak sanırım

4. Pascal

Pascal SCW Üyesi

2.570
    19
    38
    paylaşım için teşekkürler Özgür

her zaman söylüyorum Opel'in ilk önce dizelini makul şartlarda güçlendirmesi gerekiyor.

1.3 tamam ekonomik ama belli bir kesime hitap ediyor, biraz da olsa performans arayanlar tercih etmiyorlar

5. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    aynen abi biraz performans gereklı 1.3lere

6. mehmet_b

mehmet_b SCW Üyesi

36
    0
    6
    paylaşım için teşekkürler

7. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    Opel'in ölmesine kimse razı olmaz..

8. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    opel bu piyasayı kolay kolay bırakmaz...

Sayfayı Paylaş