Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Fren Sesi?

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında kvnccelik tarafından paylaşıldı.

1. kvnccelik

kvnccelik SCW Üyesi

71
    6
    8
    Dostlar merhaba,

Aracımda daha önce böyle bir durum yoktu. Kurban bayramında kurban kesmek için gittiğimiz köy yollarındaki 1 saatlik sürüşten sonra frenlerde ufaktan bir ses oluşmaya başladı. Bahsettiğim ses 30 km altında hızlarda frene yumuşak dokunduğumda ortaya çıkıyor. Tiz bir ses. Disklere bir şey mi sıkışmıştır, nasıl halledebilirim? Sağolun..

2. kvnccelik

kvnccelik SCW Üyesi

71
    6
    8
    Yardım edebilecek olan var mı?

3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    sorun bana göre balatalarınız bitmiştir,
    eğer yeni değişim yaptıysanız hatalı balatadır garantiden değişim sağlanır...
    balatalarda sorun çıkmazsa fren diski ömrü azalmıştır değişimden ziyade tornalanarak daha da kullanılabilir...

4. kvnccelik

kvnccelik SCW Üyesi

71
    6
    8
    Dostum yapma ya 7000kmde araç daha, balatamı biter bu kmde :)

5. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    benim bildiğim bu dostum balata veya diskin kullanıma göre alakası vardır km önemli değildir fren merkezini kontrol ettir...fren önemli bir konu her türlü balata disk ve merkezi kontrol ettir...

6. kvnccelik

kvnccelik SCW Üyesi

71
    6
    8
    Frenlere baktiririm tabi ama 7000kmde biten balata da hic duymadim. Sagolasin dostum.

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  7. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    7000 kmde olması birşey değiştirmez abi sık sık ve sert frenler yaparsan bitmesi normal. ama surtme gıbı bır ses duyuyorsanız o hepsinde var . + el frenini çok çekiyorsanız buda erimesine neden olabilir düzlük bir yerde çok az çekin .

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  8. kvnccelik

kvnccelik SCW Üyesi

71
    6
    8
    Bir göstereyim en iyisi.. Ama frenlerin tutması ile ilgili en ufak bir sıkıntım yok. Sadece dediğim gibi düşük hızlarda yumuşak frende çok tiz bir ses geliyor..

9. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    o normal üşenmesem ses kaydı yaparım abi sana. :)

10. fast_break

fast_break SCW Üyesi

15
    0
    1
    bende de aynı sıkıntı var yaklasık 3-4 bin kmdir ve suan aracım daha 11000 kmde bende cozemedim neden oldugunu... ama surekli olmuyor dediğiniz gibi dusuk hızda trafik yavas akıyorsa ve hafif frene bastıgımızda cıkıyor ses ama her defasında değil. Birde araç cok seri ve istendiğinde hız yapılabiliyor fakat istediğim gibi durmuyor bazen duramayacakmısım gibi abs nin devreye girme anına kadar frene koklediğim oluyor ancak duruyor acaba dozlamayla ilgili bir sıkıntımı sizde de öyle bir his oluşmadı mı ?

Sayfayı Paylaş