Force India sezonu KERS'siz kapatacak | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Force India sezonu KERS'siz kapatacak

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Force India, daha önce Temmuz ayındaki Almanya Grand Prix'de ilk kez kullanmayı planlandığı KERS sistemiyle bu sezon yarışmayacağını ifade etti.

Takım, yapılan teknik işbirliği anlaşması çerçevesinde McLaren-Mercedes'in KERS sistemiyle yarışmayı planlıyordu. Ancak son olarak kapsamlı bir güncellemeden geçen pakete sistemin adepte edilmesinin sorun olduğu belirtildi.

Force India CEO'su Simon Roberts, sistemin maliyetinin de bu sene KERS'i kullanmama kararlarının arkasındaki bir diğer sebep olduğunu kaydetti.

Roberts, "Başlangıçta aracı KERS'le yarışacak şekilde planladık ve tasarladık. Ancak son aylarda KERS'si kullanmama opsiyonunu değerlendireceğimizi söylemiştik. Yaptığımız görüşmelerin ardından, KERS'i kullanmanın, bizim gibi takımların için maliyetinin çok yüksek olduğunu karar verdik" dedi.

Stratejik bir karar aldıklarını da kaydeden Roberts, Kimi Raikkonen'in son üç yarışın ikisinde KERS kullanması ve Lewis Hamilton'ın Macaristan'da KERS'li araçla podyumun tepesine çıkmasının, Formula 1 Takımlar Birliği'nin gelecek sene sistemi kullanmama planlarını terk edeceği manasına gelmediğini ifade etti.

TurkiyeF1
 
Üst Alt