Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Film CEZASI Hakkında..?

Konu, 'Sohbet' kısmında kfy tarafından paylaşıldı.

1. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.263
    113
    Abilerim kardeşlerim bu cam filmi cezası kalktımı kalkmadımı?Leonumun arka camları 4 önler 3 olmasına rağmen hiç ceza yememiştim,kardeşimle aracımı değiştim sadece arka camlarında 1 numara film olmasına rağmen ceza yedim bu yasalmıdır,yoksa kotayı doldurmak içinmi kurban oldum?

2. ONUR AKÇA

ONUR AKÇA SCW Üyesi

573
    363
    63
    Daha dun yeni film cektirdim ve yapan kisiye sordum.Malesef kalmadigini ogrendim. Hergun bircok yerde filmden ceza yiyenler var.Bende simsiyah geziyordum 2 aydir kimse cevirmedi.Yenilerini yaptim gene simsiyah insallah denk gelmeyiz

KİREÇ ve Çöllü bunu beğendi.
  3. M.Can

M.Can SCW Üyesi

102
    38
    28
    Trafik Kanunun 30 maddesinin B bendinde
    Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 3 600 000 lira para cezası, İle cezalandırılırlar.

Trafik Yönetmeliğinin 63. maddesisin ek fıkrasında şöyle söylemektedir.
    Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

Kanuna göre değil ancak yönetmeliğe göre yasak görünmektedir.

BurakK, KİREÇ ve kfy bunu beğendi.
  4. M.Can

M.Can SCW Üyesi

102
    38
    28
    bu konuda dava açarsanız mahkeme öncelik olarak kanunları esas alıcaktır. daha önceden bi tip bir dava açılmış ve kazanılmıstır :D

tabi uğraşmaya değermi o herkesin kendi taktiri :D

KİREÇ ve Çöllü bunu beğendi.
  5. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.263
    113
    Cezayı yedikten sonra uğraşmanın esprisi kalmıyor :)

6. M.Can

M.Can SCW Üyesi

102
    38
    28
  7. Selçuk Sağlam

Selçuk Sağlam SCW Üyesi

164
    46
    28
    İste bizim kanunlarimiz illa mahkeme ile ugrasicaz

Bunu beğendi. Ufuk0202 bunu beğendi.
  8. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    Kalkmadı, tanıdığım bir abim yakalandı ceza yedi sadece arkalar vardı söktürdü kontrole götürmesi lazımdı götüremedi men edildi . Yani hala ceza uygulanmakta bilin.:) Özellikle beşiktaşta stadın oralarda cok dolasmayın orada herkes ceza yiyor.

9. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Sakaryada Açılan ve kazanılan dava örnekleri var hatta konyadada :eek:key:

Bunu beğendi. KİREÇ bunu beğendi.
  10. Ziya

Ziya SCW Üyesi

1.379
    729
    113
    Numara olarak bilmiyorum ama fabrika çıkışlı araçlara bir şey denilmiyorsa, o şekilde cam filmi çekilmesinin de bir sakınca yaratacağını düşünmüyorum. Ama daha koyu tarzda bir filmse mutlaka ona muhakkak ceza keserler diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş