Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

DSG şanzıman sorun

Konu, 'Sohbet' kısmında CUPRA BOCANEGRA tarafından paylaşıldı.

1. CUPRA BOCANEGRA

CUPRA BOCANEGRA SCW Üyesi

541
    190
    43
    Merhaba arkadaşlar şanzımanda sorun var sanırım geçen ışıklarda durdum vites D konumunda araç kalkmadı sanki N konumunda gibi kontağı kapattım açtım düzeldi dünde park ettiğim yerden çıkıcaktım R konumuna aldım yine aynı şekilde N konumunda gibi gaza bastığımda devir artıyo araç kıpırdamıyo yine kontağı kapattım açtım düzeldi yarın işim olmazsa servise götürücemde merak ettim sorun nediye şimdiden teşekkürler

2. 06 levent 534

06 levent 534
    Administrator

8.963
    1.169
    113
    şanzıman yağında bi problem olabilir türbün doldurmadığındageç algılıyor yada algılamıyor olabilir

Bunu beğendi. CUPRA BOCANEGRA bunu beğendi.
  3. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    :confused:

4. erim

erim SCW Üyesi

469
    63
    28
    Benimde bikere başıma geldi triptironiğe aldım 1. viteste bekliyordum trafik ışıklarında 1-2 dkka boyunca bekledim sonra gaza bastım araba gitmedi D konumuna aldım yine gitmedi.Arabayı stop edip tekrar çalıştrdım düzeldi sorun bidahada başıma gelmedi :s çok garip gelmişti..

5. hades

hades SCW Üyesi

352
    127
    43
    Bizim amcamın jetta sıda aynı sorun la başladı ve en son bayramda memleketten dönüşte araç yolda kaldı. Çekici sırtında istanbula getirdik ve sorun dsg şanzuman beyni cıktı. Sıfırı 8000 tl. Çıkmacılarda hep tamirli vardı alıyorsun araça takıyorsun oda sorunlu sök sök dene 10 tane beyin denenmiştir en az ama hepsi tırt çıktı. artık bir pert araç bulduk 2500 tl ye alabildik. Araç 2008 model di sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

Servisler dgs şanzuman sorunu ile tıkabasa dolu bence bu dsg şanzumanlar biraz baş agrıtacak km yaptıkca araçlar ben onu anladım. Bizim araç 83binde idi.

İnşallah senin araçta bu tür birşey yoktur. Ufak bir problem olup hemen düzelir.

6. CUPRA BOCANEGRA

541
    190
    43
    cevaplarınız için teşekkürler aracı servise bıraktım araç yirmibeş binde yağ ile ilgili sorun yoktur dedi servis şanzımanda bi parça varmış büyük bi ihtimalle sorun ondadır dedi fiyatıda sekiz bin tl bakalım yarın şanzımanı sökecekler sorun neymiş görücez

7. platinne

platinne SCW Üyesi

657
    347
    63
    büyük ihtimalle mekatronik arızalı. garantisi varsa çok iyi. değilse dediğiniz fiyatlara mekatroniklerin bedeli..

8. CUPRA BOCANEGRA

541
    190
    43
    maalesef garanti süresi doldu ücreti ödeyeceğiz mecbur

9. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    İnşallah mekatronikde degildir sıkıntı dsg7 lerde bu sorun fena cep yakıyor:(

10. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    valla ileride leondan sonra golf 7 dsg düşünüyodum ama dsg canımı sıkmaya başlıyo galiba otomatikten vazgeçmek zorunda kalacaz...

CUPRA BOCANEGRA ve Çöllü bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş