Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DOD otomotiv ikinci el rezilliği. Yalan expertiz

Yvz

Kayıtlı Üye
Dod dan 2018 7. Ayda 2016 model leon aldım. Ön tamponda catlak vardı yaptırıp vericez dediler farların ayakları sağlammı diye sordum. Sağlam sıkıntı olsa expertiz raporunda yazardı dendi. Kendi expertizlerine güvendim aldım. Araç ilk yıkanmasında birde baktım. Farın içi su dolu. İki farında ayakları kırık. Kendileriyle iletişime geçtim hemen. Farı temin edip değiştirelim dendi. Haftada bir arıyorum. 4 ay oldu halen bir far temin edemediler sürekli galerici ağzıyla konuşup oyalıyorlar. Genel merkezlerinide aradım talep oluşturduk diyorlar başka yapabileceğimiz birşey yok diyorlar. Galeriden beterler farın icindeki su dan dolayı iki kere far ampulu patladı yenisini taktım. Sakın ama sakın dod dan araç almayın. Expertizlerine sakın güvenmeyen. İlgi alaka herşey araç satılana kadar. Sonra muhatab bulamıyorsunuz. Ara sokaklardaki galeriden farkları yok.

Ben aracımı dodtan aldım bana da o zaman expertiz raporu çıkardılar .Ama böyle bir durumla karşılacağımı bildiğim için yanımda ustalarımla birlikte gittim .Çok şükür bişey çıkmadı ama bu çıkmayacağı anlamına da gelmezdi tabi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Seat turkiyeyi arayin kayarlar biraz onlara

leonu alacağımda ibizayı takasa verim dedim 2013 model 31700 km deki ibizama 37 bin tl değer biçtiler ..! geçen gün (ilanı verdikten 1 hafta sonra ) 51 e sattım , resmen rezillik bu dod

Dod dan 2018 7. Ayda 2016 model leon aldım. Ön tamponda catlak vardı yaptırıp vericez dediler farların ayakları sağlammı diye sordum. Sağlam sıkıntı olsa expertiz raporunda yazardı dendi. Kendi expertizlerine güvendim aldım. Araç ilk yıkanmasında birde baktım. Farın içi su dolu. İki farında ayakları kırık. Kendileriyle iletişime geçtim hemen. Farı temin edip değiştirelim dendi. Haftada bir arıyorum. 4 ay oldu halen bir far temin edemediler sürekli galerici ağzıyla konuşup oyalıyorlar. Genel merkezlerinide aradım talep oluşturduk diyorlar başka yapabileceğimiz birşey yok diyorlar. Galeriden beterler farın icindeki su dan dolayı iki kere far ampulu patladı yenisini taktım. Sakın ama sakın dod dan araç almayın. Expertizlerine sakın güvenmeyen. İlgi alaka herşey araç satılana kadar. Sonra muhatab bulamıyorsunuz. Ara sokaklardaki galeriden farkları yok.

Öncelik ile kurallar gereği sizi üyeler kısmından tanımak isteriz
Sorununa gelirsek bir ata sözü babana bile güvenme ticarette diye ne olursa olsun bir sürü para verdiğiniz aracı mutlaka 2 yere gösterin kaçındığınız 200-300₺ sonrası bu durumlar yaşanmasın

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

DOD güvenilir sanmıştım. Benim gibi başkalarıda sanmasın farklı yerlerde detaylı expertiz yaptırsın. Dod bayisini, dod genel merkezi, seat Türkiye'yi hepsini aradım. Şikayetvar.com'ada yazdım. Ama Dod 4 aydır halen çıkma far bulucaz süre veremeyiz diyor yıldırma politikası uyguluyorlar. Ben bir hata yaptım başkaları yapmasın.

Tüketici hakem heyetine başvur kardeşim kesinlikle kazanırsın

18.06.2018 tarihinde Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş. -Doğuş Oto Çankaya İşçi blokları mahallesi Mevlana Bulvarı no: 182/A 06520 Çankaya /Ankara Adresinde bulunan Doğuş Oto 'dan SEAT IBIZA 1.0 TSI S&S 115 hp Xcellence DSG aracı aldım. 31.07.2018 Tarihinde Antalya' da izindeyken araçta EPC ikaz lambası yandı. Antalya' da Başaran Yetkili Servise çekici ile götürüldü. Serviste yapılan işler ;" Aracın göstergesinde EPC uyarı ikaz yanıyor. Yapılan kontollerde 2 arıza olduğu ve soğutma suyu su pompası ve turba basınç sensörü hatası görüldü. Turba basınç sensörü değişti soğutma suyu sıvısının havası alındı. Sorun giderildi"
Ankara' ya döndüğümde 14.08.2018 tarihinde aynı hata ile DOĞUS OTO ETİMESGUT/ANKARA götürdüm. Serviste yapılan işler " gfs /rehberli Diagnoz değişti garanti kapsamında
basınç sensörü değişti garanti kapsamında Emme basınç sensörü söküldü ve takıldı”

28.08.2018 tarihinde aynı hata ile tekrar DOĞUS OTO ETİMESGUT/ANKARA yetkili servise gittim. " EPC ikaz yanıyor.şikayet üzerine yapılan RAA sorgusunda P011100 emilen hava sıcaklık sensörü uyumsuz sinyal arızası kaydı görüldü. Sensör tesisatı kontrol edildi, harici tesisat çekildi.Sorun devam ediyor.Konu ile ilgili DISS bildirimi yapıldı.Üreticinin bu konuyu incelediğini arıza kaydının silinip müşteriye teslim cevabı alınmıştır. Konu ile ilgili danışmana bilgi verildi"

"Harici tesisat çekildi" cümlesinin ne anlama geldiğini defalarca yetkili servise sormama rağmen bana herhangi cevap verilmedi.

Bu konuda yardımcı olabilie misiniz? Ne yapmam gerekir.

Bu yüzden araç alırken ya yanınızda işini iyi bilen bir usta götürmelisiniz yada OtoR***r adlı eksper firmasına götürüp tam kapsamlı garantili ekspere sokmanız gerekiyor bu araçtan önce aldığım Cruze HB aracım 2. günde şanzuman dağıttı hem araç satıcısını hem eksperi mahkemeye verdim mahkemesi 2 sene sürecek ama elimize ne geçer meçhul 2 senede 5000 TL avukat parası öderim dersen mahkemeye ver abi hiç gecikmeden bilirkişi raporunuda al için rahat olsun 2 sene sonra DOD'dan parasını fazlasıyla alırsın sağlam bir avukatla çıkarsan yola.

18.06.2018 tarihinde Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş. -Doğuş Oto Çankaya İşçi blokları mahallesi Mevlana Bulvarı no: 182/A 06520 Çankaya /Ankara Adresinde bulunan Doğuş Oto 'dan SEAT IBIZA 1.0 TSI S&S 115 hp Xcellence DSG aracı aldım. 31.07.2018 Tarihinde Antalya' da izindeyken araçta EPC ikaz lambası yandı. Antalya' da Başaran Yetkili Servise çekici ile götürüldü. Serviste yapılan işler ;" Aracın göstergesinde EPC uyarı ikaz yanıyor. Yapılan kontollerde 2 arıza olduğu ve soğutma suyu su pompası ve turba basınç sensörü hatası görüldü. Turba basınç sensörü değişti soğutma suyu sıvısının havası alındı. Sorun giderildi"
Ankara' ya döndüğümde 14.08.2018 tarihinde aynı hata ile DOĞUS OTO ETİMESGUT/ANKARA götürdüm. Serviste yapılan işler " gfs /rehberli Diagnoz değişti garanti kapsamında
basınç sensörü değişti garanti kapsamında Emme basınç sensörü söküldü ve takıldı”

28.08.2018 tarihinde aynı hata ile tekrar DOĞUS OTO ETİMESGUT/ANKARA yetkili servise gittim. " EPC ikaz yanıyor.şikayet üzerine yapılan RAA sorgusunda P011100 emilen hava sıcaklık sensörü uyumsuz sinyal arızası kaydı görüldü. Sensör tesisatı kontrol edildi, harici tesisat çekildi.Sorun devam ediyor.Konu ile ilgili DISS bildirimi yapıldı.Üreticinin bu konuyu incelediğini arıza kaydının silinip müşteriye teslim cevabı alınmıştır. Konu ile ilgili danışmana bilgi verildi"

"Harici tesisat çekildi" cümlesinin ne anlama geldiğini defalarca yetkili servise sormama rağmen bana herhangi cevap verilmedi.

Bu konuda yardımcı olabilie misiniz? Ne yapmam gerekir.
Ellerine bir kez düştümü onlar yaptıkları işi becerene kadar onarıma götürmekden başka çare yok gibi görünüyor. Harici tesisat diyince aklıma gelen arabada standart dışı bir tesisat çekilmiş diye geliyor. Hoş bir durum değil, bencede detay öğrenmeli. Yaşadığınız sinir, stres ve manevi kaybı anlıyorum Allah kolaylık versin

Geri
Üst Alt