Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Dizel Partikulasyon Filtresi ışığı ???

Konu, 'Teknik Destek' kısmında efsane_soldier tarafından paylaşıldı.

1. efsane_soldier

efsane_soldier SCW Üyesi

56
    1
    8
    Dizel Partikulasyon Filtresi ışığı yanıyor arabamda ne yapmam gerekiyor acaba. Aracım 1.2 tdi İbiza ???

2. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    Araç kaç binde ?
    3bin devir civarı sabit hızla 15 dakika kadar kullanın. Ara ara da arabayı sıkıştırın gazlayın. Sönmesi lazım.

3. jimmy87

jimmy87 SCW Üyesi

24
    3
    3
    2 gün önce aynı ışık bi arkadaşımda yandı.Kılavuzda 4. 5. viteste 2000 devirde 15 dk kullanın ışık sonecek diyodu fakat ışık sonmedi..Ardından araç gaz yememeye başladı ve servisin yolu gorundu..aracı bugun teslim etmeleri gerekiyodu filtre değişip ayarları yapılacak denildi zahmetli bi iş olsa gerek 2 gun serviste kaldığına gore.

4. gültekin

gültekin SCW Üyesi

609
    200
    43
    genelde düşük devirlerde kısa süreli durkalk lar yüzünden dpf doluyor ben ara sıra aracımla uzun yok yapıp vitesleri 3000 devir üzeri değiştiriyorum yakıtı da Shell gtl alıyordum o da tedavülden kalktı sonuçta yakıtında etkisi var gibi bunlar benim deneyimlerim doğruluğu tartışılır bide klavuzda yazan 10-15 dk 3000 devir 3. viteste gidin demek çok ta çözüm getirmiyor arada filtrenin doluluğunu kontrol ettirip temizletmek gerek ışığın yanmasını beklememek gerek bide dizel kullanıcıları dizel aracın vergisi artacak haberini okusunlar :))))))))

5. efsane_soldier

efsane_soldier SCW Üyesi

56
    1
    8
    dün gece herşeyi denedik fakat sönmedi ışık yarın servise götürcez artık inşallah fazla masraf çıkarmaz :(

6. mstfcfc

mstfcfc SCW Üyesi

1.819
    143
    63
    nasıl artacak ne şekilde...

7. gültekin

gültekin SCW Üyesi

609
    200
    43
    nasıl ve ne şekilde artacağını bilsem şu an arabayı satardım:))))))

8. efsane_soldier

efsane_soldier SCW Üyesi

56
    1
    8
    :) biraz önce otobanda 25 km 110 120 sabit hızla 4.viteste gittim ve şükür söndü ışığım içim rahatladı ya sağolun :)

Sayfayı Paylaş