Dizel Partikulasyon Filtresi ışığı ??? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Dizel Partikulasyon Filtresi ışığı ???

efsane_soldier

Kayıtlı Üye
Dizel Partikulasyon Filtresi ışığı yanıyor arabamda ne yapmam gerekiyor acaba. Aracım 1.2 tdi İbiza ???

Agave

Kayıtlı Üye
Araç kaç binde ?
3bin devir civarı sabit hızla 15 dakika kadar kullanın. Ara ara da arabayı sıkıştırın gazlayın. Sönmesi lazım.

jimmy87

Kayıtlı Üye
2 gün önce aynı ışık bi arkadaşımda yandı.Kılavuzda 4. 5. viteste 2000 devirde 15 dk kullanın ışık sonecek diyodu fakat ışık sonmedi..Ardından araç gaz yememeye başladı ve servisin yolu gorundu..aracı bugun teslim etmeleri gerekiyodu filtre değişip ayarları yapılacak denildi zahmetli bi iş olsa gerek 2 gun serviste kaldığına gore.

gültekin

Kayıtlı Üye
genelde düşük devirlerde kısa süreli durkalk lar yüzünden dpf doluyor ben ara sıra aracımla uzun yok yapıp vitesleri 3000 devir üzeri değiştiriyorum yakıtı da Shell gtl alıyordum o da tedavülden kalktı sonuçta yakıtında etkisi var gibi bunlar benim deneyimlerim doğruluğu tartışılır bide klavuzda yazan 10-15 dk 3000 devir 3. viteste gidin demek çok ta çözüm getirmiyor arada filtrenin doluluğunu kontrol ettirip temizletmek gerek ışığın yanmasını beklememek gerek bide dizel kullanıcıları dizel aracın vergisi artacak haberini okusunlar :))))))))

efsane_soldier

Kayıtlı Üye
dün gece herşeyi denedik fakat sönmedi ışık yarın servise götürcez artık inşallah fazla masraf çıkarmaz :(

mstfcfc

Kayıtlı Üye
genelde düşük devirlerde kısa süreli durkalk lar yüzünden dpf doluyor ben ara sıra aracımla uzun yok yapıp vitesleri 3000 devir üzeri değiştiriyorum yakıtı da Shell gtl alıyordum o da tedavülden kalktı sonuçta yakıtında etkisi var gibi bunlar benim deneyimlerim doğruluğu tartışılır bide klavuzda yazan 10-15 dk 3000 devir 3. viteste gidin demek çok ta çözüm getirmiyor arada filtrenin doluluğunu kontrol ettirip temizletmek gerek ışığın yanmasını beklememek gerek bide dizel kullanıcıları dizel aracın vergisi artacak haberini okusunlar :))))))))
nasıl artacak ne şekilde...

efsane_soldier

Kayıtlı Üye
:) biraz önce otobanda 25 km 110 120 sabit hızla 4.viteste gittim ve şükür söndü ışığım içim rahatladı ya sağolun :)