Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyonu cevirdigimde gelen ses

yucelpmk

Kayıtlı Üye
Arkadaslar herkese gunaydin.
Leon fr 125hp aracimi ocak ayinda ayguvden aldim. Aldigim zaman ordaki arkadaslar balatalar soguk ilk baslarda ses cikarmasi normaldir dediler. Haftaya 15bin bakimina goturucem ancak ozellikle araba sogukken manevra yapip park yerinden cikarken ayni sesler gelmeye devam ediyor. Yani oldugu yerde saga veya sola cevirdigimde balata veya diskten sesler geliyor. Bu durumu daha onceden yasayan varmi ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim aracımda da aldığımdan beri var ancak son zamanlarda çok fazla duymuyorum belki de alıştım emin değilim ama kafaya takılacak bişey değil. Önemli olan seyir halindeyken veya fren yaparken ses yapmaması.

O herkesin aracında varmış. Mercedes bir aracında videosu vardı hatta araç sağa solla yattığından oluyor. Ben servise götürdüm normal dediler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Leon fr 125hp aracimi ocak ayinda ayguvden aldim. Aldigim zaman ordaki arkadaslar balatalar soguk ilk baslarda ses cikarmasi normaldir dediler. Haftaya 15bin bakimina goturucem ancak ozellikle araba sogukken manevra yapip park yerinden cikarken ayni sesler gelmeye devam ediyor. Yani oldugu yerde saga veya sola cevirdigimde balata veya diskten sesler geliyor. Bu durumu daha onceden yasayan varmi ?

Bahsettiğiniz ses sorunu araç hareketsiz iken frene basarken yada ek freni çekili iken direksiyonu sağa yada sola çevirince arkadan gelen ses ise bu normal araç direksiyonun çevrildiği tarafa esnediği için arka lastiklerde hareket etmeye çalışıyor ancak frenleme olduğu için hareket edemiyor aynı sesi yine hareketsiz halde frene basılı tutuyorken yada el freni çekili iken arkaya yük koyduğunuzda yada arkaya birileri otururkende duyabilirsiniz.

Trakya'dan gönderildi..

Kasnama yapıyor yani ne kadar direksiyonu çevirirseniz çevirin balatalar diski tuttuğundan kasnama yapar o da ses yapmasına sebep olur

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oldugu yerde direksıyon cevirirken balata diskten ses gelmez cunku sabit :)
amortisor rulmanları tez bozulmuştur sağ sola cevirirken durmadan ses yapar...sabit yerde tam sol tam sağ direksiyon cevrilmez mekanık parçalara yuk bindiriyorsunuz...hareket halinde çevirmelisiniz malzemenın bozulmasını geciktirebilirsiniz...
[doublepost=1507128792,1507128663][/doublepost]

hareket halinde tam u dönüş yapın(tam kırın dıreksıyonu)
sağa ve sola dönerken takırtı tukurtu geliyorsa aks dan ses yapabilir...bu tür sesler aldatıcı olabiliyor

Geri
Üst Alt