Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

değişik bir sorun

emin5871

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

aracım ile ilgili değişik bir sorun ile karşı karşıyayım bu soğuk havalarda araç ilk çalıştırıldığında direksiyonu tam sağ yada tam sol çevirip (tam çevirmem sonuna kadar zorlama değil bir sokaktan sağa dönmek gibi) hareket ettirdiğimde tak tak diye sesler geliyor sanki aracın lastik patlamışta jant üstünde gider gibi ancak araba ısınınca biraz o sıkıntı kayboluyor ısınmasından kastım hararetin artması değil aracın 2 dk çalışmasından sonra bu durum kayboluyor ancak ilk defa bi araçta böyle bir sıkıntıyla karşılaşıyorum başına gelen oldu mu daha önce ?

Merhabalar,

aracım ile ilgili değişik bir sorun ile karşı karşıyayım bu soğuk havalarda araç ilk çalıştırıldığında direksiyonu tam sağ yada tam sol çevirip (tam çevirmem sonuna kadar zorlama değil bir sokaktan sağa dönmek gibi) hareket ettirdiğimde tak tak diye sesler geliyor sanki aracın lastik patlamışta jant üstünde gider gibi ancak araba ısınınca biraz o sıkıntı kayboluyor ısınmasından kastım hararetin artması değil aracın 2 dk çalışmasından sonra bu durum kayboluyor ancak ilk defa bi araçta böyle bir sıkıntıyla karşılaşıyorum başına gelen oldu mu daha önce ?
Soğuk havalar geldiginden beri aynı sorun bendede var.bire bir aynısı hemde :(

Bir kac gündür araca biniyorum çalıştırdıktan sonra 3 4 dk hareket etmıyorum
Gıcırdama yada gerilme gibi bir ses ise normal endişe etmeyin.
Gıcırdama veya gerilme sesi degilde emin7871 dediği gibi çalıştırır çalıştırmaz hareket edersem saga veya sola direksiyonu kırdıgımda tak tak tekerlek vuruyor gibi oluyor.ama aracı calıstırdıgımda 2 3 dk ısınsın dıye bekledıgımde aynı ses olmuyor.bu sorun son 1 haftadır havalar sogdugunda oldu bende.

Anladım. Ancak daha net anlamak için video koyman daha faydalı olacaktır.

Burçlar bunlarda plastik oldugu icin sogukda sertlesme yapiyor servise gittiginizde bunun cozumunu seat vw artik hangisi cozmus bilmiyorum ozel bir yag gonderilmis onu damlatip temizliyorlar. Bende de setten gecerken sol onden gacirti geliyordu soyledim servis bakim zamani onuda ucretsiz halletti

Burçlar bunlarda plastik oldugu icin sogukda sertlesme yapiyor servise gittiginizde bunun cozumunu seat vw artik hangisi cozmus bilmiyorum ozel bir yag gonderilmis onu damlatip temizliyorlar. Bende de setten gecerken sol onden gacirti geliyordu soyledim servis bakim zamani onuda ucretsiz halletti

Senin bahsettiğin amortisör takozları. Arkadaşın olay çok başka.

Merhabalar,

Bende de o sıkıntı varda ses o kadar fazla gelmiyor ufakdan bir gıcırdama sadece

Yağlanmadan kaynaklı bir durum anladığım kadarıyla. (Direksiyon pompası)

Tüm araçlar da var bu müsterih olun :)

Geri
Üst Alt