Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

debriyaj sorunu

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında roadsmart tarafından paylaşıldı.

1. roadsmart

roadsmart SCW Üyesi

13
    0
    1
    arkadaşlar yeni aldığım 2. el leonumla bugün orta diklikte bir yokuşta kalkarken aracı çok zor kaldırdım. hatta 2 kez stop etti. tam kavrama noktasında gaza yükleniyorum ama araba kalkmıyor. kavraması için debriyajı biraz bırakınca stop etti. güç bela kalkabildim.:mad: sanırım debriyaj balatalarında yıpranma sözkonusu.daha önce başına gelen, yahut bu konuda fikri olan varsa sorunun ne olduğu konusunda yardımcı olabilir mi acaba?

not: aracım 40.000 km de garantisi devam ediyor.

2. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.264
    113
    debriyaj garanti kapsamı içinde olmaz.değişimi ücretlidir.fren balataları gibi..40.000 balata sorunu yaşaman doğal bi olay bu araçlarda...

3. Gilgamesh

Gilgamesh SCW Üyesi

3.579
    8
    38
    Cezmi abi haklı olmakla beraber anlattıkların debriyaj sıkıntısına benzemekte

4. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    eğer tamamen debriyajsa zaten bugun yarın biter balatan o senaryoya göre..

5. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    debriyaj balatası km yada yıla göre sınıflandırılamaz zaten bir kullanıcı olur 15 dk da yada 1 km yol yapmadan balatayı bitirir anlattıgınıza göre eğer stop ediyorsa size servis yolu görünüyor

6. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    acilen servise gidin

7. HaKo

HaKo Misafir

Debriyaj balatasına 19.000 km ye kadar garanti veriliyor diye biliyorum. Ondan sonrası kullanıcı hatasına giriyor ve ücrete tabi. Malesef leonlarda bu sıkıntı mevcut

8. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    19K km biraz fazla değil mi..garanti için. ??

9. Gilgamesh

Gilgamesh SCW Üyesi

3.579
    8
    38
    Düzeltme : Debriyaj balataları 10.000 km veya 6 ay garantidedir. Elbette söküldükten sonra bu şartlar içerisinde debriyajı bitmiş ir araç içinde balata sökülüp kontrolleri yapılıp kullanıcı hatası olup olmadığının tespiti yapılıyor

10. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    Katılıyorum ben 5000 km de debriyaj bitiren gördüm o yüzden kullanma ile alakalı doğru servise gidilmeli ...

Sayfayı Paylaş