Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

CUPRA Pedal Seti, SCW'e Özel Toplu Alım İndirimli..!

kusura bakmayın foruma bir süre giremedim o sürede konu almış başını gitmiş :) OEM ürünlerde elimde olan birşey yok maalesef,yurtdışında bir kampanya yakalarsam onu değerlendirebiliyorum ancak o yüzden bişey söyleyemem. Ancak Cupra tampon,FR tampon,komple body kit gibi ürünlere OEM kalitesinde replika çözümler üretmeye çalışıyorum. Sabah yutdışından bir üretici ile görüştüm,ürünün OEM örneklerini gönderirseniz aynısını yaparız diyorlar :D O da uzun bir süreç ama olmayacak birşey değil ;)

Cupra tampon için yurtdışıyla uğraşmak astarını yüzünden pahalıya getirir. yine kuzu kuzu doğuşa gidip taktıracaz :(

http://www.oemvag.es/manuals/OEMVAG111.pdf sitesindeki açıklamaları ingilizceye çevirdim. Belki yardımı olur. İsteyen olursa türkçeye de çevirebilirim.

1- The first is to remove the rubber brake pads and clutch. For this, we take the top
and pull out and down. To place the new do the opposite. First
put the bottom and then the upper

2- We removed the two plastic screws with a screwdriver. Then remove the lid.

3- Will remove the cover by prying with a flat screwdriver to expose the twang that
holding the gas pedal. Then remove the screw using a 10mm tube.

4- Now we can remove the gas. We put the two flat screwdrivers by notches
identified, while we throw up. It will be necessary to complete that we remove the cable
shown in Fig. Maybe the connector is covered with a rubber that we
roll up and then throw out the connector to disconnect

5- To separate the gas pedal lever module addresses do with the screwdriver in the
tab to the time we pull out throttle

6- Pressed the tab with a screwdriver and slid the pedal out.

7- Place the aluminum pedal slot and slid to the end. Hear a click that indicates
that is properly positioned. Finally we press the pedal as if you were speeding
car and hear another click that indicates that the pedal is subject. We can replace the pedal
the car and try it

Gaz pedalının sökmek için çıkması gereken vida yerinden çıkmıyor çok sıkı sıkılmış. Debriyaj ve freni yerlerine taktım kolayca. Gaz pedalının da nasıl yapılacağını tam anlamıyla anladım parçaları sökmeye başlayınca ama o vida aşırı sıkı. Serviste yaptırsam mı diye düşünmeye başladım. Daha önce yaptıranlar biliyorlar mı ne kadar işçilik alıyorlar?

Fiat servisine Seat pedal taktırdım :) Yan komşumuz Fiat servisi. Vidayı sökemeyince oraya gidip sökelim dedik sağolsunlar gaz pedalımı taktılar. Gani Bey ve Selçuk'a da teşekkür ederim telefonda verdikleri bilgiler ve yardımları için. Fotolarını da çektim birazdan paylaşırım.

Edit: foto albümü eklendi. http://www.seatclubworld.com/album.php?albumid=262

bende istiyorum komple set arkadaşlar...

ayak dayamayı tırnaklarını kırmadan nizami taktırdım halının altında yerleri var sol tarafındaki çıkıntıdaki vida yerininde karşılığı var çift taraflı bant ve tırnakları kırmak kafama yatmadı

Ya arkadaşlar kol dayama istiyorum ben ankarada seat tekel olduğu için fiyatlar da tek fiyat oluyor 545 TL fiyat verdiler. Daha uygun bulamazmıyız çok isityorum yardımcı olursanız çok makbule geçerç :)

Yekta bak bende senden bişey öğrenmiş oldum,demek ki halının altında ne var diye bakmakta fayda varmış :) Nejmettin ve Yekta abi maşallah çok güzel olmuş,iyi günlerde kullanmanızı dilerim

Geri
Üst Alt