Cordoba Far nasıl sökülür | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Cordoba Far nasıl sökülür

• Konbuyu başlatan guner79
  • Başlangıç tarihi
G

guner79

E-Posta Onayı Bekliyor
Arkadaşlar forumda aradım ama böyle bir konu bulamadım ya benim sol farın içi pis temizlemek istiyorum üstünde iki vida var onları söktüm ama çıkmadı acaba başka yerlerinde vida varmı söken varsa yazabilirmi

REİS38

Kayıtlı Üye
muhtemelen üsttekilerin karşılığı altlardada iki tane vida var

eneSene

Kayıtlı Üye
Farlar yekpare diye biliyorum. Çünkü mercek montajı için falan farın kendisini istemişlerdi kesip biçeceklerdi.

firozat

Kayıtlı Üye
Tamponuda sökmeniz lazım veya davlumaz içindeki vidaları söküp farın alt kısmından biraz boşluk açmanız lazım. Çünkü alt kısımda yanlış hatırlamıyorsam 2 tane daha vida olacaktı. ibizanın farları o şekilde sökmüştük. Söktüğümüz farın içine bizimde çamurumsu pislik dolmuştu. Motorunu falan söktükten sonra içini bir güzel köpüklü su ile doldurup, yıkayıp temizlemiştim :D

G

guner79

E-Posta Onayı Bekliyor
Tamponuda sökmeniz lazım veya davlumaz içindeki vidaları söküp farın alt kısmından biraz boşluk açmanız lazım. Çünkü alt kısımda yanlış hatırlamıyorsam 2 tane daha vida olacaktı. ibizanın farları o şekilde sökmüştük. Söktüğümüz farın içine bizimde çamurumsu pislik dolmuştu. Motorunu falan söktükten sonra içini bir güzel köpüklü su ile doldurup, yıkayıp temizlemiştim :D
Teşekürler tamponu sökemem ama davlumbazı sökerim öyle deniycem sağol

emustafa10

Kayıtlı Üye
aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde var nasıl söküleceği [MENTION=25659]guner79[/MENTION]

REİS38

Kayıtlı Üye
Altı göremiyorum en iyisi bir ayna alıp bakmak veya cep telefonu kamersı ile kaydedip bakim
alt vidalar için tamponu sökmek gerek maalesef yoksa cıkarmanız çok zor olacaktır sanayide genelde tamponu söküp çıkarıyorlar

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arkadaşlar forumda aradım ama böyle bir konu bulamadım ya benim sol farın içi pis temizlemek istiyorum üstünde iki vida var onları söktüm ama çıkmadı acaba başka yerlerinde vida varmı söken varsa yazabilirmi
Abi aynı şekilde altta da vidaları var Tamponu sökmeden biraz zor onu sökmen :eek:key:

Zira söksen bile camını ayırman gerekir içini temizlemek için oda profesyonellik gerektiren bir iş..

ama elektrik süpürkesiyle alınabilecek bir pislik ise inze ucu var ise süpürgenin arkadan far kapağının ordan çektirebilirsin komple sökmeden..