Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

cordoba aracım çalışmıyor yardım

Konu, 'Cordoba' kısmında fatdur88 tarafından paylaşıldı.

1. fatdur88

fatdur88 SCW Üyesi

4
    0
    1
    Seat cordoba 1.6 sxe aracım var.gecenlerde aracımı park ettiiğim yerde aracımı çalıştıramadım.
    arabam marş yapıypr fakat elektrik gelmediği için ateşleme yapmadığı söylendi bir ustaya götürdüm
    motor beyninde sıkıntı olduğunu bu yüzden çalışmadığını söyledikten sonra aracın yapıldığını söyledi fakat üç gündür
    yine çalışmıyor.birde arac tamir görmeden önce rolantisi falan gayet iyiydi arac calışmaya başladığı zaman
    gaz vermeden gayet iyi çalışıyordu.şimdi gazdan ayağımı çekinçe araç stop ediyor.rolantisi düşüyor.yine marş
    yapıyorum 4-5 kez araç anca çalışıyor. bazen çalışmıyacak diye korkuyorum. ben urfadayım burdaki ustalarda iş yok
    sorun nedir acaba bana yardımcı olabilirmisiniz.

2. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Aracın Motor kodu Nedir ?

3. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.704
    113
    geçmiş olsun...

4. nqs

nqs SCW Üyesi

49
    13
    8

aynı şekilde benim (1.9 TDI 2000 model cordoba) arabada çalılşmadı, aklıma ilk gelen akü olmuştu (fakat marş basıyor motor almıyordu). neden aklıma akü geldi, çünkü şarj dinamosu arızanlanmış ve ben yolda kalmıştım. dinamoyu tamir ettirdikten sonra aküyü şarj ettirmiştim ve usta bu kışı geçirir sonrasında aküyü değiştirirsin demişti. neyse akücüye gittim akü sağlam çıktı, elektrik kaçağı, aşırı yüklenme falanda yoktu. aklıma ısıtma bujileri geldi baktırdım, bujilerden bi tanesi ölmüş, hemen dördünü birden değiştirdim. ama yinede araba marşa basınca bazen zorlanıyor çalışmakta. özellikle soğuk günlerde bir iki kez bujiler ısınsın diye marşa basmadan kontağı aç kapa yapınca. şimdilerde tek basma ile çalışıyor ama bazen iki kere marş yapabiliyorum. şarj dinamosunu tamir ettirdikten bir süre sonra bu iş çıktı acaba sorun nedir ???

5. fatdur88

fatdur88 SCW Üyesi

4
    0
    1
    motor beyninde sııntı varmış ustalar bunu söylediler..

6. fatdur88

fatdur88 SCW Üyesi

4
    0
    1
    motor beyni değişti sıkıntı ortadan kalktı..

7. nqs

nqs SCW Üyesi

49
    13
    8
    [MENTION=25907]fatdur88[/MENTION] geçmiş olsun, ne kadara mal oldu

8. utata31

utata31 SCW Üyesi

5
    1
    3
    şuan bende aynı dertten muzdaripim fatdur88 nekadara mal oldu acaba benimde beyinde problem var

9. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.704
    113
    Geçmiş olsun...

Sayfayı Paylaş