Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çok acil fikir-tavsiye- eleştri ne olursa.......

Sadece LPGdeyken yapıyorsa bunu LPG de sıkıntı var demektir boğazı temizledik ancak elimizin ulaşamadığı yerde tortu mu var anlamadım diğer parçaları ayna gibi yaptık bu arada gaz kelebeği temizlendikten sonra adaptasyon yaptırmadıysan hala ondan yapar bunu da bil adaptasyon yaptırman lazım bildiğim kadarıyla...

emrecim allah kolaylık versin konu ile ilgili tecrübem yok maalesef

bi arkadaşın honda jazz aracında da bahsettiğine benzer sorunlar vardı.
araç lpg de giderken silkeleme yapıyodu motor arıza ışığıda hep yanıyodu
servise götürdüğümüzde enjektörlerden biri arızalı demişlerdi.

Geçmiş Olsun Emre abi, inşallah başını daha fazla ağrıtmadan bu sorunu çözersin.

arkadaşlar ben çok daraldım ve çok masrafa girdim sinir beni boğuyo nolur biraz fikir verin bana..
derdim şu...:;
benim aracımda atiker lpg sistemi var,benden önceki sahibi bu markayı taktırmış.neyse benim asıl derdim aracımda titreme ve yüksek devirde gaz kesme ve arıza ışığı yakıp sönme yapıyor.stop edip benzinde çalıştırıp bi sre sonra lpg ye geçince düzeliyo takii gaza yüklenene kadar.beyin değiştirdim,komple bakım yaptım 450 tl para harcadım ve düzelmedi.en son ateşleme bobini dediler.nettede araştırdım bi bakıma doğruluğu var.bende ikna oldum ve bugün aracımın bobinlerini bujilerini ve gaz kelebeği temizliğini yaptım.ama sonuç afedersiniz ama daha bok oldu.400 tl de bugün harcadım ama sonuç rezalet.ara. şu anda eski sorunları srdürdüğü gibi ayrıyetten rolentide aşırı titreme yapıyor,motorun çalışması değişti resmen ve bobinlerin ordan vıs vıs vıs diye gelen bir ses.gecenin bu saattinde siirim tavan yapmış durumda.lütfen bana bi akıl verin.bu arada parçalar birebir orjinal....:(
Geçmiş olsun kardeş... Benim de benzer bir durumum var. Benzinde de lpg'de de rölanti ve motor çalışma düzeni berbat. Devir düşüyor, klima açamıyorum stop ediyor, motor iyi ısınmazsa yolda boşa alınca falan da stop ediyor... Boğaz kelebeği, beyin, maf sensörü değişti olmadı...
Şimdi yeni lambda sensörü sipariş ettim, onu bekliyorum.
Bir de bu aralar motor sesi de iyice değişti, ve devir daha da düşük çalışıyor. Eskiden 850rpm civarıyken şuanda 600-700 civarı. Sanırım avans ayarı bozuldu iyice. Lpg'de benzinden daha düzgün çalışıyor, ama ani gaza yüklenmelerde de silkeliyor.

Geçenlerde bi elektrikçi baktı, boğaz kelebeğine elektrik gitmiyor dedi, adaptasyon da yapmıyor zaten, hata veriyor hep.

Ne yapacağım ben de bilmiyorum... Bendeki lpg kiti de Atiker. Aracım hiç normal çalışmadığı için, Atiker ile ilgili yorum yapamıyorum.

kardesim bekliorum bi bakalim , bana kalirsa saydiklarindan baska birseyde yok bu arabada zaten ne varsa degismis elden gecirmis yenilemmissin lpg den baska sonuc kalmiyor ya ayarsiz ya da baska bir sorunu var gidicegimiz yer baksin bize soyler ne oldugunu gerekirse kral bir lpg ustasi bulup birde onu elden geciririz sen gonlunu ferah tut cozulemiyicek birsey yok su dunyada sonucta atom parcalamioruz seat ibiza bir iki sorunumuz var onlari cozdurcez :) araban cok yakisikli sakin sogma dellenme :)

kardesim bekliorum bi bakalim , bana kalirsa saydiklarindan baska birseyde yok bu arabada zaten ne varsa degismis elden gecirmis yenilemmissin lpg den baska sonuc kalmiyor ya ayarsiz ya da baska bir sorunu var gidicegimiz yer baksin bize soyler ne oldugunu gerekirse kral bir lpg ustasi bulup birde onu elden geciririz sen gonlunu ferah tut cozulemiyicek birsey yok su dunyada sonucta atom parcalamioruz seat ibiza bir iki sorunumuz var onlari cozdurcez :) araban cok yakisikli sakin sogma dellenme :)
valla bu halimde bile güldürdün kardeşim sağolasın.arıcam seni akşam:eek:key:

Arabamı aldığımdan beri bana tek derdi LPG si..şu anda sorunsuz gibi duruyor ama ilk sorununda Lovato taktırıp geçecem.. Deneyimlerimi seninle paylaşayım..

rolantideki titremeyi benzinde de yapıyor mu ? bu önemli..sorunun sanırım lpgde çünkü benzinle biraz çalışınca düzeliyor demişsin..

boğaz kelebeğin temizlendiyse 1-2 gün hiç gaza almadan benzinle binmelisin, sensörlerin adaptasyona tam uyum sağlaması için..ben temizlikten sonra 150 km benzinle bindim ve rolantinin tam manasıyla yerine oturduğunu gördüm..

bu 2 günün sonunda atikerciye gidip arabanın LPG adaptasyonunu (rolanti ayarı) yeniden yaptırmalısın

araban yükse devirlerde gaz kesip ,benzine atıyorsa kendini ilk baktıkları LPG filtreleri,boruları,LPG valfleri..bunlarda sorun yoksa kışın regülatörün gönderdiği gazın basıncı yetmiyor ve araba kendini benzine atıyor..regülatörün basıncını yükseltiyorlar..

rolantideki sorunların büyük çoğu enjektör - regülatör ikilisinden kaynaklanıyor..enjektörler veya regülatör arzalı olabilir...regülatörün ömrünün 50.000 km olduğu söyleniyor nette..

LPG nin ayarlarını iyi bir başka marka yerine atiker bayisine yaptırmanı tavsiye ederim..lpg beynine bağlanan kablolar ve programlar,LPG sistemleri farklılık gösterebiliyor..

işin uzmanı felan değilim tabi..bunlardan kaynaklanabileceğini düşünüyorum..yazdıkların biraz deneyim biraz netteki geçmiş zaman araştırmalarım..geçmiş olsun

Geri
Üst Alt