Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Cam kaldirma iniyor

Konu, 'Forum Yardımı' kısmında ibiza sport tarafından paylaşıldı.

1. ibiza sport

ibiza sport SCW Üyesi

2
    2
    3
    Arkadaslar merhaba.bir kac gundur sag cam kaldirmaya basili tuttugumda geri atiyor ve yariya kadar iniyor.sag kapidanda basili tuttgumda ayni sekilde.azar azar bastigimda bir sorun yok.daha ònce basina gelen varmidir.ariza programsalmi yoksa mekanikmi?
    Birde sabahlari calistirdigimda biraz ilerlemeden gaz yemiyor.devir cilgin gibi 10 devirde duruyor.yardim lutfen

Mobil sürüm kullanılarak gönderildi
    AdeM59 ve orhanbiltekin bunu beğendi.
  2. KİREÇ

KİREÇ Moderatör

5.322
    4.516
    113
    cam süngerlerin pislik topladığından cam emniyeti devreye giriyor. yani cam kapanırken tam devrini tamamlamadan zorlanırsa kendini yarıya kadar açıyor.
    gaz teli takılı mı kalıyor acaba

3. AdeM59

AdeM59 SCW Üyesi

732
    731
    93
    Camlar kalkarken bir zorlukla karşılaşırsa emniyet amaçlı kendini geri salır, sanirim cam fitillerinde zamanla pislik birikmis olabilir yada fitillerde ezilme vs. olup cami sıkıştırıp zorlayabilir kontrol etmek gerek bunlarla ilgili sikinti yoksa cam telini motorunu kontrol ettirmek gerekir benim düşüncem.
    Birde 10 devir derken ibizalarda 10×100=1000devir demek istediniz sanirim eger oyleyse sabahlari motor sogukken isinana kadar otomatik olarak kendini o devirde tutar biraz isindiktan sonra normal rolanti devrine duser cogu arac motor sogukken ilk calistirmada böyle yapar ancak gaz yememe olayi bunun sebebimi degilmi bunu bilmiyorum.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. smlphlvn

smlphlvn SCW Üyesi

67
    76
    18
    Cam ile alakalı aynı sıkıntıyı dün yaşadım kısa kısa basınca bi sıkıntı yok ama otomatık olarak kapamaya gectıgınde dedıklerı gıbı bı sıkısmadan dokayı kendını korumaya aldıgı ıcın yarıya kadar acılıyordu dun arkadasıma gıttım camcıya tam ıcerı gırdım dukkana düzeldi kendi kendine

5. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

793
    494
    63
    doktorun ayağına gidince düzelmiş misali;)

Bunu beğendi. smlphlvn bunu beğendi.
  6. smlphlvn

smlphlvn SCW Üyesi

67
    76
    18
    Aynen dediğin gibi oldu

7. FurkanKose

FurkanKose SCW Üyesi

34
    10
    8
    Benimde arka camları indirmeye basınca yukarı gidiyor sonra aşağı iniyor bilgisi olan var mı

8. CUPRA BOCANEGRA

CUPRA BOCANEGRA SCW Üyesi

541
    190
    43
    Bende de olmuştu azar azar basarak kapattım camı sonra düzeldi bide benim camın bozulduğu gün yağmur yağıyodu şansıma :)

Bunu beğendi. smlphlvn bunu beğendi.
  9. hasan-sk

hasan-sk SCW Üyesi

1
    1
    3
    Cam yukarı kadar cikip tekrardan kendi aşağı iniyorsa camin girdiği noktada toz filan birikmiştir. Kortonla arsini temizlerseniz duzelir. Anahtarla cami indirememe ve kaldiramamayi dun yasadim yedek anahtarla denedim. Kapandi.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu beğendi. FurkanKose bunu beğendi.
  10. tam12den

tam12den SCW Üyesi

368
    113
    43
    cam sorunu yaşayanlar için yazıyorum bunu önce temizlik yapın olmadı düzelmesse eğer ...

biliyorsunuz camlar inerken ve kalkarken iki tıkla çalışıyor , yani anlamayanlar için belirteyim, ikinci konum dediğim otomatik tam indirme yada kaldırma , şimdi gelelim temizlikten sonra olmazsa programlamaya

hangi camda sorun varsa camı tam aşağı indiriyoruz elimizi düğmeden çekmiyoruz 3 saniye kadar sonra 1 er saniye ara ile yine tam indirir gibi 3 defa düğmeye basıyoruz , aynısını yukarı kaldırıp uyguluyoruz belirtilen şekilde ve sayı ile ve işlem tamam dır ;)

Bunu beğendi. KİREÇ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş