Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Biraz da Düşünelim istedimmmm ! ! !

Konu, 'Sohbet' kısmında ZaferAykan tarafından paylaşıldı.

1. ZaferAykan

ZaferAykan SCW Üyesi

362
    72
    28
    Çöldesiniz ve yanınızda aşağıdaki hayvanlar var:
    Aslan, İnek, At, Koyun ve Maymun
    Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor.Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi hayvanı ne zaman bıraktığınızı bir yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.
    Çöl ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?
    Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz, yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.
    Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?​

SONUÇ:
    Bu cevaplar Japon kaynaklarından alınmıştır.
    Çöl zorlukları simgeler.
    Hayvanlar ise. . .
    Aslan = Gurur
    Maymun = Çocuklarınız
    Koyun = Arkadaşlar
    İnek = Temel ihtiyaçlar
    At = Hırslarınız.
    Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

neyi tercih ettiğimizi öğrenelim arkadaşlar:)

2. glenfiddich

glenfiddich SCW Üyesi

1.136
    0
    36
    At... (güzeldi teşekkürler)

3. ZaferAykan

ZaferAykan SCW Üyesi

362
    72
    28
    Bir tabakta 7 tane portakal var. Bu portakalları 7 çocuğa birer tane bütün portakal vererek paylaştırın ve hâlâ tabakta bir portakal kalsın?

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

:)))))

genelde maymun üzerinde duran oluyor.... bakalım daha neler çıkacak ya da neede yoğunlaşacak arkadaşlarımız..???

4. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    ben atı bırakmıştım en sona. ama yürümemek içindi. :D biliyosun zafer bakkala bile arabayla gidiyorum :D

5. ZaferAykan

ZaferAykan SCW Üyesi

362
    72
    28
    :)))))) bilmem mi

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

Bir ağaçta baya bi kuş sürüsü varr karşıdan bir kuş geliyo ve ağaçtaki kuşlara merhaba yüz kuşlar diyor ağaçtaki kuşlarda
    biz yüz kuşlar deiliz bizim kadar olsa
    bizim yarımız kadar olsa bizim yarımızın yarısı kadar olsa birde sen olsan yüz kuş ederiz demiş ağaçtaki kuş sayısını bulalım?

cevabı daha sonra vereceğim arkadaşlar

6. Şeker Adam

Şeker Adam SCW Üyesi

4.435
    79
    48
    inek(sut falan en sonda etını kızgın kumlarda pısırp yemek ıcın.

7. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    bu saatte kafayı bu kadar zorlayamam valla zafer. :D :D ama eldeki bir kuş daldaki iki kuştan iyidir. onu biliyorum :D

---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

yanınada bir ufak açarsın ogün sen onun şimdi :D

8. Şeker Adam

Şeker Adam SCW Üyesi

4.435
    79
    48
    gider abi...

9. ZaferAykan

ZaferAykan SCW Üyesi

362
    72
    28
    sen getir ben onlardan ortaya güzel bişey yaparım.......

10. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    yapar valla. insan hem mengenli hemde beslenme öğretmeni olursa yapar tabi.

Sayfayı Paylaş