Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Bilgisayarda Şifrelenen Dosyalar

Konu, 'Sohbet' kısmında fatihyksel tarafından paylaşıldı.

1. fatihyksel

fatihyksel SCW Üyesi

1.488
    537
    113
    Bundan bir sene öncesinde kendime bir klasör açtım ve klasörde sağ seçeneğe tıklayıp paylaşım ve güvenlikten klasör şifrelemeyi seçtim seçmez olaydım onun üstünde bilgisayar 3-4 format yedi şimdi o dosyaları açmak istiyorum ama başta yazıları yeşil renkli oluyor aynı şekilde kaldırmak istiyorum ama hata veriyor o dosyalarada ulaşmam lazım fikri olan varmı acaba

2. strider

strider SCW Üyesi

331
    179
    43
    hızır acil [MENTION=19934]Çöllü[/MENTION]

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  3. fatihyksel

fatihyksel SCW Üyesi

1.488
    537
    113
    :) [MENTION=19934]Çöllü[/MENTION] hızır acil selçuk abinin yardımlarını bekliyoruz :)

4. Ziya

Ziya SCW Üyesi

1.379
    729
    113
    Windowsun şifrelemesin bu yüzden kullanmayı pek tercih etmem çünkü şifreleme yaparken sana özel bir sertifika üretir (SID) ve sen bu sertifikayı eğer bir yere yedeklememişsen verileri kurtarman zor gibi. Format attığın bilgisayarın kurulumu bittikten sonra bahsettiğim sertifika dosyasını geri yüklediğinde şifreli klasör ve dosyalarına ulaşabilirsin. Aksi halde nerdeyse imkansız.

5. fatihyksel

fatihyksel SCW Üyesi

1.488
    537
    113
    Bu kötü oldu o zaman eski sistemim xp di sonra bi bozuldu tabi bu arada dosyalar şifrelendi sonra format atıldı windows 7 oldu açamıyorumda

6. profescobar

profescobar SCW Üyesi

422
    242
    43
    Windows dosya şifrelemesi için yaptığı yöntemde bilgisayar adı, kullanıcı adı, ve id üçlemesi ile kerberos denen bir alt yapı kullanır. Sistemde dosya şifrelendikten sonra bu üçünden herhangi birinde değişiklik olur ise dosyaların şifreleme sistemi bozulur. Bunu düzeltmek için bir kaç yöndem vardır.
    ilk olarak tavsiyem dosyaları şifrelediğin zaman ki kullanıcı adın bilgisayar adını hatırlıyorsanız ayarlarınızı bu şekide yaparak bir deneyiniz.
    Eğer bu şekilde bir sonuç alamıyoriseniz. Dosyanın sahipliğini üstlenme bu konu ile ilgili bilgiye de Windows 7&#39de Dosyalardan Sahiplik Alma (Resimli Anlatım) adresten ulaşabilirsin.

Kolay gelsin.

7. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Fatih inan hiç bir fikrim yoktu nerden ve nasıl yapıyorsunuz bu işleri nerden aklınıza geliyor şifreleme filan en fazla gizli yapılırdı eskiden raconda bozulmuş :D

saolsun arkadaşlar açıklamış bende ögrenmiş oldum :)

8. fatihyksel

fatihyksel SCW Üyesi

1.488
    537
    113
    Hani derlerya abi insanın başına ne gelirse MERAKTAN diye öyle oldu merak ettim şifreleyim dedim kaldı öyle bilgisayarcıya söyledim bırak bakayım dedi haftasounu bırakacam bakalım :)

9. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.210
    113
    :Dla fati hep vukaatt

Bunu beğendi. 2 kişi bunu beğendi.
  10. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977