Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım akü yiyor

Geçmiş olsun benimde basıma gelmişti çok uğrastıran bir sorun malesef :)

yeni olmasanına rağmen aynı şey benim başımada geldi
özellkle yeni araçlarda akü sıkıtısı çıkyomuş diye duydum arkdaşlar ben 3 aylık arabamın aküsünü değiştirdim....:p

yeni olmasanına rağmen aynı şey benim başımada geldi
özellkle yeni araçlarda akü sıkıtısı çıkyomuş diye duydum arkdaşlar ben 3 aylık arabamın aküsünü değiştirdim....:p

sen ne yaptın soner ya üç aylık aracın aküsü mü değişir :) ben sorunu çözdüm gerçi sonradan taktığım double DIN den dolayıymış

öncelikle herkeze verdiği fikirlerden dolayı teşekkürler sorunumu bugun hallettim kısaca özetleyeyim.
Bazı arkadaşlarında söylediği gibi evet araç devamlı bir akım çekiyor ama benimki biraz fazla çekiyormuş buda ampül testiyle anlaşılmayacak birşey KAMİKAZE nickli arkadaşımızın dediği gibi Kaçak testi dijital avometre ile yapılınca anlaşıldı. sorunun bulunamasının nedeni ise sadece ıslandığında olmasıymış şansıma bugun aracım ıslaktı :D

akü ile sonradan takılan kornalarım arasına takılan role ıslandığında şase yapıyormuş işin ilginç yanı roleyi ve bağlantılarını söktüm kornam çalışmaya devam ediyor sadece araç çalışmazken kısık ses çıkartıyor neden taktıklarını anlamadım ve aracımın önceki sahibini çok andım bugun :mad:
roleyi söktüğümde içi şişmiş ve okadar sıcaktı ki aracımın yanmadığı için şanslıyım bence.

çıkartılacak ders :
1. Araca sonradan takılan modifiye adı altında yapılan herşey bugune kadar başıma bela oldu. yapılmasın demiyorum ama güvenilir ellerde doğru şekilde yapılmalı
2. Ampül testi ve elektrikçi iddaları boş çıktı demekki teknolojik araçlarda Kaçak testi dijital avometre ile yapılır.
3. Birkez daha hiçbir bilgim olmamasına rağmen aracımın problemini sadece ufak bir göz gezdirme ve kulaktan dolma fikirlerle kendim çözdüm
ustalara olmayan güvenim tamamen kayboldu birşeyi bilmiyorsan idda etme dimi :eek:

buradan soyle bır soru cıkıyor niye sigirta atmıyor senın akunu bıtrebılmesı ıcın resizstans gıbı davranması gerekıyore o rolenın ama sigorta nıye atmıyor demek ki işini eksik yapan bırı var yada enerjıyı dırek akuden aldı veya yuksek Amperlı bır sıgortaya bagladı kı muhtemelen olması gereken en kuvvetlı sık bu oluşan desarjda sıgortanın atmasını saglayacak amperlere ulaşmıyor ama akuyu desarj edıyor

buradan soyle bır soru cıkıyor niye sigirta atmıyor senın akunu bıtrebılmesı ıcın resizstans gıbı davranması gerekıyore o rolenın ama sigorta nıye atmıyor demek ki işini eksik yapan bırı var yada enerjıyı dırek akuden aldı veya yuksek Amperlı bır sıgortaya bagladı kı muhtemelen olması gereken en kuvvetlı sık bu oluşan desarjda sıgortanın atmasını saglayacak amperlere ulaşmıyor ama akuyu desarj edıyor

aynen dediğin gibi enerjiyi direkt aküden alıyordu kornanın kendi bağlantısı dışında aküden direk bir hat daha çekmişler sokunce hiçbirşey değişmedi zeten neden çektiklerini anlamış değilim

geçmiş olsun..sorunun çözülmüş olması güzel

Piyasada cin elektrikçi çok, muhtemelen, eski sahibi kornaları taktırırken röleli bağlantı istemiştir, cin elektrikçi röle ayaklarını yanlış bağlamıştır, çalışmayınca, çaktırmadan aküden direkt hat çekmiştir vb. Geçmiş olsun.

Piyasada cin elektrikçi çok, muhtemelen, eski sahibi kornaları taktırırken röleli bağlantı istemiştir, cin elektrikçi röle ayaklarını yanlış bağlamıştır, çalışmayınca, çaktırmadan aküden direkt hat çekmiştir vb. Geçmiş olsun.

muhtemelen söylediğiniz gibi oldu teşekkürler.

Geri
Üst Alt