Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Aracı yerden yükseltme...

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında abrakadavra tarafından paylaşıldı.

1. abrakadavra

abrakadavra SCW Üyesi

7
    0
    1
    Merhaba...Aracımın yere yakın oluşundan rahatsızlık duyuyorum? Özellikle arkaya 3 kişi binince ve bir tümsekten geçerken devamlı üzülüyorum duyduğum seslerden... Acaba biraz yüksekliği artırmanın yöntemi var mıdır?

2. faw13

faw13 SCW Üyesi

621
    370
    63
    yani standart jant/yay/lastik var ise hiç girmeyin o işe, yükseltmeniz çıkan sesleri ya da aracın üstünde oluşan yükü aman aman azaltmaz ama yol tutuşunu yerle bir eder

alçaltılmış bir araç ise orjinallerine dönebilirsiniz.

ille de yükselticem aracı derseniz coil-over kiti ile bunu yapmanız mümkün olacaktır.

bir de forum kuralları gereği kendinizi tanıtabilirseniz seviniriz :)

abrakadavra ve memet_one bunu beğendi.
  3. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    :eek: İlk defa aracını yükseltmek isteyen görüyorum :confused:

Bunu beğendi. abrakadavra bunu beğendi.
  4. sinanss85

sinanss85 SCW Üyesi

367
    132
    43
    bnm eski araca benziyor Bolu ya satmıstım acaba o mu

5. Reis

Reis SCW Üyesi

744
    283
    63
    Jantın ebatını büyütürsen azda olsa faydasını görürsün

6. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.801
    5.626
    113
    Off road çulardan duyduğum bir durum normal araç için hiç denk gelmemiştim. Aracın üzerinde olan lastik ebatlarını ve orjinal yada spor yay mı var onları söylerseniz daha detaylı açıklama yapıla bilir.

abrakadavra ve yukcell88 bunu beğendi.
  7. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Ben de ona şaşırdım ya :) Muhtemelen arkadaşımız aracı 2. el almış ve araç yaylı. Yoksa stock mk2'nin yere sürteceğine ihtimal vermiyorum.

abrakadavra ve memet_one bunu beğendi.
  8. abrakadavra

abrakadavra SCW Üyesi

7
    0
    1
    verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar... aracı aldığımdan beri aynı yaylar ve lastikler mevcut... Yayları hakkında bilgim yok... ancak lastiklerde 225/45/R17 Hankook. bazen yan yana geldiğimiz bir leondan da alçak olduğunu farkediyorum. lastik farkı olur tabi bazılarında ama lastiklerin o kadar yüksekliği vereceği ihtimalini vermiyorum. sanırım yayları öğrenmem gerekecek. diğer türlü yükseltme işlerinin çok sağlıklı olduğunu okumadım şimdiye kadar. Adım Mustafa bu arada... Öğretmenim... yaklaşık olarak bir yıldan beri Leon'um elimde...

9. Mertkan

Mertkan SCW Üyesi

1.462
    823
    113
    Herkes aracini alcaltmaya calirsirken,sizin yükseltme isteğiniz cidden çok ilginç bir durum:D benim araci verelim size.Yaysiz arazi araci gibi maşallah :D

10. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Aracı 0 km mi aldınız? Yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim de. Eğer öyle ise bir de km bilgisi rica edelim. Zamanla süspansiyonlar yumuşar ama bu kadar da olmaması gerekir diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş