Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracı sürekli devirde kullananlar nekadar km yapıyor?

ne ful depo 250 si hocam ya :S 50.6 km de 8/6 sı gitmiş 8/2 si kaldı çeyrek depo! 6700 km de araç

Yahu ne deposu ne benzini adam dewirlrini bile yazmış arabada sorun yok. Benzindede sorun yok sorun surucude tolga kardeşim öncelikle sen acemisin arabayı çok yoruyosun we çok dewirsiz kullaniyosun bak 3000dewiri geçen her araba yakar sen 5800dewirden bahsediyosun ayrıca vites geçişlerini zamanında yapmiyosun
1.vites 1500 dewir hemen 2
2.vites 2000 dewir hemen 3
3.vites 2500 dewir hemen 4
4.vites 2800 dewir hemen 5
5.vites 3000 devir normal seyir......

Yazmış olduğum aralıklar ekonomik ve sakin kullanım araliklaridir..

Ayrıca büyük vitesten küçüğe dusururkende dewirlere dikkat etmelisin
Mesela 5.viteste 2000dewre kadar dusersen yine çok yakarsin araba yigilir gaz yemez
Bunuda yaptığını tahmin ediyorum ve sen debriyaji çok kullaniyosundur
Sıkışmış trafikte ayağın hep debriyajdadir bundan da wazgec

Yahu ne deposu ne benzini adam dewirlrini bile yazmış arabada sorun yok. Benzindede sorun yok sorun surucude tolga kardeşim öncelikle sen acemisin arabayı çok yoruyosun we çok dewirsiz kullaniyosun bak 3000dewiri geçen her araba yakar sen 5800dewirden bahsediyosun ayrıca vites geçişlerini zamanında yapmiyosun

Mesela 5.viteste 2000dewre kadar dusersen yine çok yakarsin araba yigilir gaz yemez

genelde ekrandaki vites/ tasarruf ekranına göre hareket ediyorum. 60 dan sonra 5e geç diyo bende öyle yapıyorum ama sorun ne bilmiyorum :S şöyle bişey de var depo full deyken sabiha gökçene babamla gidip geldik 30 km yol depo zaten 8/6 ya indi resmen :S yani gaza bile basmaz babam sadece debriajı yavaşca bırakarak kaldırır(2.0 golf de çok rahat ama 1.4 de epey devir düşüyor) yani nebileyim depoyu bi boşaltıp sonra fulleyip servise götürmek lazm çünkü full depo pompa atıyor ama yol 260 km gösteriyo :S ben gene biraz bakınayım. sürekli anlık tüketim ekranı açık ve 4-5 in üstüne çıkmıyorum. çok yaktığımda sanmıyorum arada stres atmak için boş yolda biraz basıyorum onun dışında trafikte herzaman normal seyir 0-20-40-60-80-100 + şeklinde kullanırım

ruh hastasımı o araba :)

Benzin hastası:)

Aracı bağırta bağırta kullanıyorsun; böyle kullanımda insan sesten rahatsız olur yahu:)
Mevlüt'ün açıklamalarına kulak ver. Araba şöyle bir yola koyulunca at 2 ye sonra 2500- 2700 devir arası (yokuş aşağı ise ben 2000 devirde de atarım) vites yükselt. Unutma ki yüksek vites çok alt devirler de arabaya eziyettir. Böyle de düzelmezse arabayı ıslat sopayla dal sonra da falakaya yatırpuhaha

genelde ekrandaki vites/ tasarruf ekranına göre hareket ediyorum. 60 dan sonra 5e geç diyo bende öyle yapıyorum ama sorun ne bilmiyorum :S şöyle bişey de var depo full deyken sabiha gökçene babamla gidip geldik 30 km yol depo zaten 8/6 ya indi resmen :S yani gaza bile basmaz babam sadece debriajı yavaşca bırakarak kaldırır(2.0 golf de çok rahat ama 1.4 de epey devir düşüyor) yani nebileyim depoyu bi boşaltıp sonra fulleyip servise götürmek lazm çünkü full depo pompa atıyor ama yol 260 km gösteriyo :S ben gene biraz bakınayım. sürekli anlık tüketim ekranı açık ve 4-5 in üstüne çıkmıyorum. çok yaktığımda sanmıyorum arada stres atmak için boş yolda biraz basıyorum onun dışında trafikte herzaman normal seyir 0-20-40-60-80-100 + şeklinde kullanırım

Zengin karışımdan mı diyecem ama ben böyle zengin karışım duymadım. Bi anormallik var. İyice baktırmak lazım. Bu haliyle cebe zarar... Kolay gelsin.

Ölçümde hata olmaması için, benzin göstergesini bırakın, depoyu fulleyin, km yi sıfırlayın 200-300km yol yapın, yine fulleyin. Aldığınız litre ile yaptığınz km den lt/100km bilgisine ulaşıni bakalım kaç çıkacak?

bugün aynen dediğiz gibi denedim. anlık tüketim 3-5 aralığındaydı.ortalama ise 10.8 gibi bişeydi ama çok uzun süre kulanmadım yani 4-5 km lik bi yoldu. ortalamanın toparlanması için yetersiz bi süre ama çok sakincene kullandım. debriajdan kaçamıyorum birtürlü :( dönüş yaparken bile debriaja basıp yavaşlayıp dönüp 2 ye takıyorum. 2 de dönünce devir çok düşüyor ve dişlilerde veya motordan zorlanma sesi geliyor aşırı titremeye başlıyor sanki bişiler kırılcak gibi. ama ilginçtirki 5.viteste 20 ye kadar düşsem bile sorun yapmazken 2.viteste 10-15 arasına düşünce filmlerdeki dişlere bişey sıkştırınca çıkan ses gibi sanki dişliler durmaya çalışıyor gibi

Geri
Üst Alt