Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Soğukken Vites Geçişinde Vuruntu

LKTN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hayırlı haftalar. Aracın otoparkta 1-2. Dk ısıttıktan sonra yola çıkıyorum. Ancak vites geçişlerinde vuruntu yapıyor. Vites geçiyor ondan sonra arkadaş bir arka koltuktan tekmeliyorlar gbi sarsılıyor. 2. Viteste giderken gaz verince sarsılıyor araba. Sizde de yapan var mı ? İşim nedeniyle sürekli servise de gidemiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar hayırlı haftalar. Aracın otoparkta 1-2. Dk ısıttıktan sonra yola çıkıyorum. Ancak vites geçişlerinde vuruntu yapıyor. Vites geçiyor ondan sonra arkadaş bir arka koltuktan tekmeliyorlar gbi sarsılıyor. 2. Viteste giderken gaz verince sarsılıyor araba. Sizde de yapan var mı ? İşim nedeniyle sürekli servise de gidemiyorum.

Geçmiş olsun dışarıda mı kalıyor araç çok soğuk olduğu için belki ateşleme de sıkıntı oluyordur kısa süreli sonra düzeliyordur dsg için emin değilim neden olabilir diye

Geçmiş olsun dışarıda mı kalıyor araç çok soğuk olduğu için belki ateşleme de sıkıntı oluyordur kısa süreli sonra düzeliyordur dsg için emin değilim neden olabilir diye

Açık otopark abi. Tek kontakta alıyor ama araç belli bir ısıya ulaşana kadar her vites geçişinde sarsılıyor araba. Vites geçerken de yapmıyor. Vites geçiyor sonrasında sanırım debriyaj bırakırken yapıyor gibi. Aracı vites değiştirince debriyajdan bir anda ayak çekince sarsılır ya aynı onun gibi

Yarın aracı servise bırakıyorum. O şekilde kullanmayın mutlaka getirin dediler. Bakalım ne yumurtlayacaklar yine. Adamın savunması da komik kul yapısı olduğu için bozulabilir diyor. Sanki aldığımız 5 10 tl lik birşey gibi...

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun, benzer sorun benim aracımda da mevcut.

Manuel İbiza 6k2 kullanıyorum, Araç soğukken 2.vitese çok zor geçiyor bazen de geçmiyor.

Fakat çalıştırıp 5 dakika bekledikten sonra vites geçişleri tabi caiz ise kaymak gibi oluyor.

Soğukların sertliğinden kaynaklı, şanzıman yağı donma kıvamında sertleştiği için oluyor diye düşünüyorum.
Yazın hiç bu sorunlar olmuyor..

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun, benzer sorun benim aracımda da mevcut.

Manuel İbiza 6k2 kullanıyorum, Araç soğukken 2.vitese çok zor geçiyor bazen de geçmiyor.

Fakat çalıştırıp 5 dakika bekledikten sonra vites geçişleri tabi caiz ise kaymak gibi oluyor.

Soğukların sertliğinden kaynaklı, şanzıman yağı donma kıvamında sertleştiği için oluyor diye düşünüyorum.
Yazın hiç bu sorunlar olmuyor..

Teşekkürler. Manuel viteslerdeki VAG grubu araçlarda bu tarz şikayetler oluyor. Bunlar aslında sorun değil şanzımanın karakteristik yapısıyla alakalı. Ancak konu DSG olunca ve böyle durumlar baş gösterince insan altında sorun arıyor. Mekatronik kaynaklı olsa araç ısındığında bu sorunları yapması gerekir. Ama soğukların da dediğiniz gibi etkisi olabilir. Başka bir DSG sahibi arkadaş varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Bence tamamen şanzuman yağı ile ilgili sorun. Mobil SHC 75/80 tam sentetik yağ sanırım sorunu çözer.

Bence tamamen şanzuman yağı ile ilgili sorun. Mobil SHC 75/80 tam sentetik yağ sanırım sorunu çözer.

İnşallah dediğiniz gibi olur.
Kayadibi 2017 Şubat ayına randevu veriyor şaka gibi. Ellerinde 40 tane araç yatıyormuş şu anda... Erya randevu veriyor ikame araç yok... araç da lazım bana. Arada derede kaldım valla.

Sabahları benim aracıma da oluyor dsg nin yağı soğuk olduğundan kaynaklanıyor sıcak iken herhangi bi problem yok

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Bi yerde okumustum aracin sanziman yagi degistiyse ve sadece icine yag koyulup birde katki maddesi varmis o katkiyi koymadiklarinda sadece yag oldugu icin viteslerde sogukken boyle yapabiliyormus die okumusum

Seat Candır Gerisi Heyecan

Geri
Üst Alt