Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arabanın motorundan gelen rüzgar sesine benzer uğultu sesi.

BarisYurumez

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba arkadaşlar. Geçen hafta triger setini değiştirdim su pompası ile birlikte. Değiştirdiğim günden itibaren arabada gaza basınca ya da sabit gidince hafif hafif sabit vuvv gibi bir ses geliyor sürekli. Geri götürdüm ustaya tekrar triger setinin olduğu bölgeyi açmış su pompasına vs tekrar ayarlamış güya ses biraz kesildi ama hala arabanın devri yükselirken ya da bir anda devir düşerken gelen bir vuvvv sesi var sürekli. Araba sabit rölantideyken hiçbir ses yok. Başka arkadaşımın toledosuna binip baktığımda onda bu ses çok çok az ve sürekli gelmiyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arac hareket etmezken gaz verince ayni ses geliyormu yoksa sadece hareket halindeyken mi geliyor?

Hayır hareket halinde gaza basınca ve devir düşürürken geliyor. Vovvvv diye bir ses rölantide devam ederken de alttan az da olsa yine sürekli olarak devam ediyor. Bugün biraz daha araştırdım ve turbodan gelebilecek bir ses de olabilir sonucuna ulaştım. Triger seti değişimine mi denk geldi yoksa triger seti ve devirdaimle mi alakalı bilemedim.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Motor gaza basinca ve gazi birakinca motor kulaklarindan dolayi asagi yukari hareket eder. Bu yuzden aklima egzoz sisteminde sorun olabilecegi geldi. Şu anda iceriye eskisinden daha fazla koku geliyorsa egzoz sistemine zarar vermis olabilirler. yada tevafuk denk gelmis olabilir. Onceki aracimda benzer bir ses vardi bogurtu gibi bir ses geliyordu. Egzoz birlesim yerindeki conta zarar gormus degisince duzelmisti.

Bunun disinda degisimden sonra sesin baslamasi rulmanlarin birinde sorun olabilecegini akla getiriyor.

Geri
Üst Alt