Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arabanı Almaya Nasıl Karar Verdin ?

2007 nisan da kısa dönem olarak askere gidecektim çook güzel ilk arabam olan broadwayımı artvinde deli piyasası olmasına rağmen vede zarar ettirmeyeceğini düşünmeme rağmen çoook üzülerek vede biraz zararına sattım(bir aracın piyasası olması beleşe ver herkes alır demekten başka bişey değil) bana öyle bir dokundu ki dedim gidişin hüzünlü oldu ama dönüşün muhteşem olacak vede ARTVİNDE HHİİİÇ BULUNMAYACAK PİYASASI OLMAYACAK BİR ARABA OLACAK....seat aşkı 2001 de komşularımın birinin toledo signo birinin de 1.9 tdi cordoba signo ları ile başlamıştı(o fakir gariban günlerde çok gezdirmişti o abilerim sağolsunlar) seat deli bir marka olmuştu gözümde!!!bende asker dönüşü 2004 toledo signo düşünüyordum ama askere gitmeden önce erzurum erses den aldığım leon broşürü beni o kadar etkiledi ki leon düştü içime!!!!! diyarbakırda askerkende o kadar çooooook leon gördüm ki çarşı izninde caddelerde leon görünce rahat şafak 15 gün birden atıyordu!!!sonuç yine çarşıdayım vede etraf leon seat dolu!!!!!!velakin askerden döndük.....1 ay toledo leon vs bulamadım off....passat 1.8 t falan yokkkk!!!!(artvinde tabi) hayatı boyunca araba hayali bile olmamış sevgili babam daha da istekliydi araba almam konusunda artık ağlaya ağlaya megane 2 falan razı olacam mantığyla ve bir leon umuduyla erzuruma galerilere bakmaya gittik babacımla...erzurumun artvin girişinde mazda ve seat başlar....babama dedim ilk sıfır leon görelim de iyice bir bakayım şu araca yav!!!!!!ilk sırada mazda vardı durdurduk sürekli üniversiteye gezdiğim otobisçü abiyi....o da diyoki seat nedir yav!!!al clio!!!!!:):):) girdik mazdaya benim gözüm test araçlarını kelepir düşürürüm YAV 12 MİLYARIM VAR O KADAR!!!!kırmızı mazda 3 servis aracı 50 000 km de ki ben mazda 3 ü de çok seviyordum...lpg li adam 31500 den inmedi 2 yaşındaki araca kapısı da ezik...adama kıza kıza çıktım girdik seata bakıyoz sıfır araçlara gözüm griyi arıyor......amannn o da ne KIRMIZI....dedim ağabey ben 2. el leon almaya geldim erzuruma burada üniversiteyi okudum buradan da araç alacam...sadece incelemeye bayinize geldim hiiiç bilmediğim bir araca aşık oldum zamanınızı almayayım!!!!abi başladı anlatmaya anasını satayım bide kumandaya bastı ayna mayna cam mam ne var ne yok kapandı açıldı ooofffffffff!!!!!!geberdim bittim!!!!!!!!!!!!kırmızı yanıyo ama bende para yokkkkkkrediyede yeminliyim arabadan nefret ediyorum....abi dediki hocam sana bir fiyat diyecem 2.el düşünmeyeceksin.....içimden diyorum 34 e inebilsem belki sıfır düşünürüm...o da ne abi dedi 33500!!!!!!vur tut inmiyo!!!arkadaş ben sapıttım arabanın o sevmediğim konsolu falan bani sapıttırdı!!!!o sırada netten bulduğum bursa dan bir galeriyi aradım 31500 1 yaşında 30 000 kmde aracı 30 000 yaparız dedi ben 27 veririm peşin dedim adam bana s...ulan dalga mı geçiyon dedi suratıma bastı telefonu....babama dedim baba hadi artvine!!!!daha ne toyota bakarım ne skoda nede opel!!!!ya leon yada yine broadway ki orada enaz 10 plaza var!!!abi bize anlattı da durdu leonu içimden diyorum sıkıyor!!!!!!!!bu özellik olurmu bir araçta efendim neymiş viraja hızlı girersen gaz kesrmiş de fren yaparmış da kendiden sallaaaaa diyor benim cahil kafa!!!!ama o aynalar kulak gibi kumandadan kapandı ya:)))))....(plazada aracı 5 dk çalıştırdım millet benim yüzümden boğulacaktı direksiyonun hafifliğine inanamadım çevir sağa çevir sola...)utandım indim!!!abi bizi direk kapıdan artvin arabasına bindirdi biz 33 diyoz abi inmiyo (insan nankör içimden 34 e inermi diyodum şimdi 33500den 33 olsun diye uğraş: )artvine geldim düşün düşün param yok !!!!babam dediki çek krediyi emekli oluyorum sana 2 ay sonra hepsini veririm kaparsın!!!hayatta razı olmam baba dedim babam 2 gün benle konuşmadı başka arabalar gösteriyorum babam 56 yaşında adam leon diye tutturdu küstü:):):)almıyorum diye:)3 gün bekledim herkes bişey diyor ama artık başka araba alırsam ağlarım!!!!dedim gökhan hayatta bir kez istediğim olsun!!!!!bisikletim bile olmadı çocukken git al leonu koskoca artvinin matematik hocası gökhan!!!!karizma herşeydir!!!!açtım adama tamam dedim gönderdim 150 tl kapora!!!çarşamba pazartesiden evvel gidemem erzuruma allahım aracı ayırttım ama günler geçmiyor kalbim sıkışıyor daraklıyorum 5 gün!!!!!!!offffff......bekle babam bekle erken yatıyorum günler erken bitsin diye yok!!!!en sonunda erzurumdayım halamlar biz 5 kişi:)((bir ekibiz ailede herkese araba almaya bu ekip gider:):)girdim içeri siyah!!!ulan bunu alsaydım tüh ne biçim duruyo!!!!abi az ileri gittim benim kırmızı duruyo servis kısmında !!!dedim ne siyahı artvinde bu araç yıkar yıkar ortalığı!!!!!abi araca bindim aldım plaka yok offf ne güzeldi yav allah herkese sıfır sevdiği aracı almayı nasip etsin!!!!bana o duyguları yaşattınız yahu....artvine geldim milleti bu aracın benim olduğuna inandırmak günlerimi aldı!!!!!NEDEN Mİ MİLLET FERRARİ SANDILAR LEONU!!!!CİDDİYİM ARKADAŞLAR!!!2.yıl özel ders patlaması yaşadım hala da devam ediyor!!!!artvinde tek leon benim idi...şimdi 3 tane arkadaşım da siyah aldı kırmızı tek benim....buraya kadar okuduysanız az çok anladınız beni...idda ediyorum içimizde en gariban leon alıcısı bendim valla:( :) ama en çok leon aşığınız da benim.....iyiki almışım leonu biiiirrrkez bile pişman olmadım....yine seat alacam nasipse ama beni sapıttıracak ilk modelini inşallah yeni kasa 1.6 tdi leon 2012...

Gökhan abi naaptın.. :D :D
ama akşam okucam merak ettim.. :)

eski aracım Citroen C2 VTS beni kesmez olmuştu. daha iyi yürüyen bir araba lazımdı. üste biraz para harcayıp modlayacaktım. o fiyat aralığında ne olabilirdi. araştırdım ve ibiza tdi sport buldum ve aldım. arabayı yükledim ve biniyorum iyiki almışım çok memnunum.

Mod aşkına birinin dur demesi lazım Mehmet abi :D

internete girdim belli bir fiyat aralığında arama yaptım megane-astra-focus-ibiza-polo-citroen çıkıyordu bir kaçını eledim astrayla ibiza arasında kaldım bir kaç tavsiye üzerinede 4 gün sonrada ibiza aldım .. gayette memnunum motor hariç :)

Gökhan Şimşek arkadaşım öyle güzel anlatmışki onu çok iyi anlayabiliyorum.İşte bu da benim hikayem...
Leon almadan önce bir çok araba almayı düşündüm. Hepsi farklı türde arabalardı. Her geçen gün çıtayı biraz daha yükseltiyordum.Elimde öyle büyük bir para da yoktu.Ama krediyle borçlanıp alırım diyordum.Daha sonra bir gün DOD sayfalarında Leona denk geldim baktım özelliklere inanılmaz dolu bir araba şekli desen süper Allah Allah dedim bir de canlı göreyim dedim Düzce de de ben almadan 2 adet vardı onlarıda çok nadir görürdüm.Sonra birinin durduğu yeri öğrendim tesadüf eseri.İş çıkışında eşimi de alıp onun önünden geçip arabayı iyice süzüyorduk.Akşamları Leon u görme umuduyla yolumuzu uzatıyor ,hayalini kurarak evimize yürüyorduk eşimle.Kayınbiraderimle bir pazar arabayı iyice incelemek için Şükrü saracoğlu stadının ordaki doğuş otoya bakmaya gittik yolda kayınçom abi seatları severim (Halasının oğlunda 2005 model seat ibiza cupra tdi vardı sattı) ama Leonu hiç incelemedim falan diyordu ibiza alsana derken doğuş otoya vardık.Leonun kapısını açmamla yandan gördüğüm o direksiyon simidinin yapısı beni zaten bitirdi.Herkesin eleştirdiği o iç mekana aşık oldum diyebilirim.Benden sonra Kayınçomda bindi inmek istemedi abi mutlaka almalısın hadi al diye başladı kafamı ütülemeye.Ama nerde o para daha yeni evlenmişiz taksitler var borç var onların bitişini beklemeliyim dedim.Bu arada sağolsun biz arabayı o kadar inceledik baktık sadece rica üzerine ilgilendiler bizle ve fiyatını sorduğumda sadece internetteki liste fiyatını vermekle yetindiler.Artık kafamda sadece Leon vardı.2. el alacaktım yaklaşık 27-28 civarına araştırıyordum.Borçlarımın bitmesine 3 ay kala bir pazar eşim de arabanın içini görmek incelemek istedi ve beraber Sakaryadaki seat bayisine gittik.İşte o gün büyük gündü."1 haziran 2008". Biz arabayla ilgilenirken satış sorumlusu Zeki isminde bir arkadaş yanımıza geldi.Başladık muhabbete ben dedim 2. el alacağım sıfıra gücüm yetmez.O dedi abi ben sana bi fiyat vericem sen bu arabayı alıcan dedi.Liste fiyatından 3500 tl düştü dedi fiyat bu.E dedim kardeş benim taksit ödemelerim var 3 ay daha alamam.Dedi 3 ay taksit erteleme yaparız dedi.Ben tabi şok oldum istediğim hayalimdeki arabayı almak hemde sıfır alma imkanı doğmuştu.Elemana dedim kredi için ne belgeler gerekliyse yaz ver didm yarın seni arıycam.O gün adapazarında gezip tozacaktık güya.Ama benim yüreğim deli gibi çarpıyor yerimde duramıyorum.Neyse sabah oldu işyerimdeyim saat 9 da satış görevlisi arkadaşla görüştüm tc kimlik no falan 1,5 saat sonra bana dedi kredi hazır taksitler böyle alıyormusun dedi nasıl almıyom derim alıyorum dedim.Ertesi gün tüm işlemlerim bitmişti inanılmaz hızlı oldu herşey.Plakayıda özel seçtim.Elime aldım plakamı çarşamba sabahtan servisin yolunu tuttuk eşimle.Otobüsle gittik Adapazarına.İçeri girdik baktım Kırmızı aşkım orada beni bekliyor.Ben bu arabayı aldığımda daha önce kontağı bile çevirmemiştim.Çalıştırdım o da ne her şeyin mükemmel olduğu yetmiyormuş gibi arabanın seside mükemmeldi bayıldım.Önceden hazırladığım müzik cd sini takıp yolun keyfini çıkara çıkara döndük Düzceye eşimle.Ben arabamı aldığımda Düzcede doğru dürüst olmayan Leondan şimdi en az 15 tane var ve seat marka araç sayısı çok arttı.İnsanlar bu markayı ancak tanıyorlar.Arabamı çok uzun vadeli krediyle aldım ve hala bir dünya taksidim var birkere pişman olmadım.Dedimki kendi kendime madem 2-3 sene sıkıntı çekerek araba sahibi olacağım 5 sene çekeyim bu sıkıntıyı bari herzaman keyifle bineceğim bir araba olsun ona baktığım zaman bana zevk veren keyif veren bir araba olsun dedim ve en güzel kararı verdim.Arabam beni bırakmadıktan sonra bende onu bırakmayı düşünmüyorum ... :)

Girdim bayiye ( gırmem dıordum ole dıyım ) oturdum arabaya alalım bunu dedım aldım ve cıktım

hb arabalardan fiesta corsa swift ararken bir ara ibiza gördüm hoşuma gitti
sonra internette bir ilanı görüp arayıp teyit aldıktan sonra hastane nöbet çıkışı istanbul göztepeye gittim arabayı beğenip eryaya gösterdikten sonra satın aldım
O gün Allahtan hastaneden arkadaşım da göztepedeydi de arabayı getirebildik :)
sakaryaya vardığımızda arkadaşın evinde uyuyakalmışım

Gökhan Şimşek arkadaşım öyle güzel anlatmışki onu çok iyi anlayabiliyorum.İşte bu da benim hikayem...
Leon almadan önce bir çok araba almayı düşündüm. Hepsi farklı türde arabalardı. Her geçen gün çıtayı biraz daha yükseltiyordum.Elimde öyle büyük bir para da yoktu.Ama krediyle borçlanıp alırım diyordum.Daha sonra bir gün DOD sayfalarında Leona denk geldim baktım özelliklere inanılmaz dolu bir araba şekli desen süper Allah Allah dedim bir de canlı göreyim dedim Düzce de de ben almadan 2 adet vardı onlarıda çok nadir görürdüm.Sonra birinin durduğu yeri öğrendim tesadüf eseri.İş çıkışında eşimi de alıp onun önünden geçip arabayı iyice süzüyorduk.Akşamları Leon u görme umuduyla yolumuzu uzatıyor ,hayalini kurarak evimize yürüyorduk eşimle.Kayınbiraderimle bir pazar arabayı iyice incelemek için Şükrü saracoğlu stadının ordaki doğuş otoya bakmaya gittik yolda kayınçom abi seatları severim (Halasının oğlunda 2005 model seat ibiza cupra tdi vardı sattı) ama Leonu hiç incelemedim falan diyordu ibiza alsana derken doğuş otoya vardık.Leonun kapısını açmamla yandan gördüğüm o direksiyon simidinin yapısı beni zaten bitirdi.Herkesin eleştirdiği o iç mekana aşık oldum diyebilirim.Benden sonra Kayınçomda bindi inmek istemedi abi mutlaka almalısın hadi al diye başladı kafamı ütülemeye.Ama nerde o para daha yeni evlenmişiz taksitler var borç var onların bitişini beklemeliyim dedim.Bu arada sağolsun biz arabayı o kadar inceledik baktık sadece rica üzerine ilgilendiler bizle ve fiyatını sorduğumda sadece internetteki liste fiyatını vermekle yetindiler.Artık kafamda sadece Leon vardı.2. el alacaktım yaklaşık 27-28 civarına araştırıyordum.Borçlarımın bitmesine 3 ay kala bir pazar eşim de arabanın içini görmek incelemek istedi ve beraber Sakaryadaki seat bayisine gittik.İşte o gün büyük gündü."1 haziran 2008". Biz arabayla ilgilenirken satış sorumlusu Zeki isminde bir arkadaş yanımıza geldi.Başladık muhabbete ben dedim 2. el alacağım sıfıra gücüm yetmez.O dedi abi ben sana bi fiyat vericem sen bu arabayı alıcan dedi.Liste fiyatından 3500 tl düştü dedi fiyat bu.E dedim kardeş benim taksit ödemelerim var 3 ay daha alamam.Dedi 3 ay taksit erteleme yaparız dedi.Ben tabi şok oldum istediğim hayalimdeki arabayı almak hemde sıfır alma imkanı doğmuştu.Elemana dedim kredi için ne belgeler gerekliyse yaz ver didm yarın seni arıycam.O gün adapazarında gezip tozacaktık güya.Ama benim yüreğim deli gibi çarpıyor yerimde duramıyorum.Neyse sabah oldu işyerimdeyim saat 9 da satış görevlisi arkadaşla görüştüm tc kimlik no falan 1,5 saat sonra bana dedi kredi hazır taksitler böyle alıyormusun dedi nasıl almıyom derim alıyorum dedim.Ertesi gün tüm işlemlerim bitmişti inanılmaz hızlı oldu herşey.Plakayıda özel seçtim.Elime aldım plakamı çarşamba sabahtan servisin yolunu tuttuk eşimle.Otobüsle gittik Adapazarına.İçeri girdik baktım Kırmızı aşkım orada beni bekliyor.Ben bu arabayı aldığımda daha önce kontağı bile çevirmemiştim.Çalıştırdım o da ne her şeyin mükemmel olduğu yetmiyormuş gibi arabanın seside mükemmeldi bayıldım.Önceden hazırladığım müzik cd sini takıp yolun keyfini çıkara çıkara döndük Düzceye eşimle.Ben arabamı aldığımda Düzcede doğru dürüst olmayan Leondan şimdi en az 15 tane var ve seat marka araç sayısı çok arttı.İnsanlar bu markayı ancak tanıyorlar.Arabamı çok uzun vadeli krediyle aldım ve hala bir dünya taksidim var birkere pişman olmadım.Dedimki kendi kendime madem 2-3 sene sıkıntı çekerek araba sahibi olacağım 5 sene çekeyim bu sıkıntıyı bari herzaman keyifle bineceğim bir araba olsun ona baktığım zaman bana zevk veren keyif veren bir araba olsun dedim ve en güzel kararı verdim.Arabam beni bırakmadıktan sonra bende onu bırakmayı düşünmüyorum ... :)

aykut senin hikayede bana benzer çok duygulu seni çok iyi anlıyorum kardeş:)allah hayırlı kazasız belasız kullandırsın kardeş...

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:40 ----------

gökhancım bu ne roman olur serefsizim :D

kitaba da isim buldum kıvançım....leonik adam:)

Geri
Üst Alt