ani kalkista gelen takirti sesi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

ani kalkista gelen takirti sesi

4rd4

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar aracimdaki sorun gittikce sinir etmeye basladi birde sizin goruslerinizi alayim dedim. Ani kalkislarda sanirim araba esnediginden sa gerek aracin altindan surucu koltugu altinda sanki bir sesgelior tak diye. Yokus asagi ani frendede geldi tam olarak cosemedim fikri olan var mi? Sanki gevsek bir sey var yada sase den ses gelior?

4rd4

Kayıtlı Üye
Forumda okudugum kadariyla sanirim on burclardan kaynaklanan bir ses olabilir. Tam koltugun altina denk gelior konumu. Birde sag arka kapinin ordan gelen catirti sesi var oda amortisor denmi yoksa punto atmasi sonucumu bilemedim. Varmi yardim edebilecek?

taykac

Kayıtlı Üye
Bu ses Arda kardeşim korkulacak bir ses değil.Tam emin olmamakla birlikte sanırım ön akslarda boşluk var gibi düşünüyorum. Görmeden bakmadan bilinmezki yalnızca tahmin.

BoMBeR

Kayıtlı Üye
Bu ses çekişe etki etmiyorsa, yani o ses geldiğinde araçta bir anda çekiş artışı/düşüşü yaşanmıyorsa ön takımdan olmalı. Yakın zamanda aracın altını vurmuş muydunuz? Bir lifte alıp, inceletin.

altıpatlar

Kayıtlı Üye
aynı sorun bizim connect aracımızda da olmuştu,
tamamen aks boşluğudur, ama aks boşluğu kolay oluşmaz büyük bir kazada meydana gelir bizim araçta almadan bilemedik önden kazalıymış ne yapsak o ses gitmedi düzen tutmadı...

4rd4

Kayıtlı Üye
Aracim kazasiz suan izmirdeyim seat servisine goturdugumde birsey yok dendi fakat ses artti suan. Ama araci kaldirdiklarinda aks basindaki lastikler yanlis takilmis dendi belkide ses ordan kaynaklaniyor tekrar goturmem gerekicek.

Meyman

Kayıtlı Üye
Hocam bu sorunu nasıl halletniz bendede 1.6 seat leon düz vites ve aynı sorun var