Ampülü Değiştireceğim | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Ampülü Değiştireceğim

ULU

V.İ.P Üye
Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selamlar;

2013 ıbizamın ampulleri philips photon 5000k ile değiştireceğim, herhangi bir arıza ışığı yakar mı acaba? serviste sormuştum anlamsız bir ücret talep etmişlerdi.

focus

Kayıtlı Üye
Arıza ışığı yakmaz. Xenon yada led degıl çünkü. Ancak beyaz ışık alırsın fakat aydınlatma verimi normal ampulden daha kötü olacaktır özellikle yağışlı havalarda.

ULU

V.İ.P Üye
Kayıtlı Üye
Arıza ışığı yakmaz. Xenon yada led degıl çünkü. Ancak beyaz ışık alırsın fakat aydınlatma verimi normal ampulden daha kötü olacaktır özellikle yağışlı havalarda.
üstündeki orjinal ampülleri ararım mı diyorsun :) xenonda istemiyorum ama, tavsiye edecegin ampul varmı xenon gibi görünecek?

altıpatlar

Kayıtlı Üye
osram night breaker unlimited yada bosch plus 90 tavsiye ederim zenon gibi değil ama çok kuvvetli performans ampul modelleridir..

ULU

V.İ.P Üye
Kayıtlı Üye
osram night breaker unlimited yada bosch plus 90 tavsiye ederim zenon gibi değil ama çok kuvvetli performans ampul modelleridir..
orjinal ampüllerinde çok aydınlattığını söyleyemeyeceğim maalsef, bu ikisinide göz atayım hemen, istiyorum ki hem xenon efekti olsun ve iyi aydınlatma sağlasın.

altıpatlar

Kayıtlı Üye
başkanım xenon efekti diye aydınlık olan ampuller hep sorunlu ışık vermiyor ve yağmurlu havalarda hiç görünmüyor,
xenon için en mantıklısı mercek olacak,

ben night breaker unlimited sislerimde kullanıyorum kısa uzunlarda bosch 90 plus kullanıyorum çok memnunum ama kalite ve üretim yeri olarak en güzeli night breaker ama unlimited son çıkanı dikkat etmeni tavsiye ederim birde osramampulsatış sitesinden fikir alabilirsiniz...

altıpatlar

Kayıtlı Üye
Osram için ömrü kısa yazmışlar üstad, 5 ay kullanabilmişler vs :)
evet doğru ama osramın ilk çıkan night breaker modeli için, sonrasında plus ve daha sonra yeni çıkan unlimited modeli hem uzun kullanım ömrü hem de daha fazla aydınlık vaadediyor... piyasanın en iyisi.. hatta son çıkanı bosch plus 90 dan daha iyi ve ömürlü diye duymuştum...

ULU

V.İ.P Üye
Kayıtlı Üye
O zaman alip denemekte fayda var :) kullananlar memnun, sislerde kullanılabilir mi acaba?