Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Ağır vs. Tüy Siklet..

Konu, 'Video' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

1. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
  2. muratcantona

muratcantona SCW Üyesi

973
    1
    18
    smart zaten asırı saglam bı arac :S

3. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Yiğit Mercedes'in kasası büyük olduğu için adamlar smarta göre çok daha büyük bir 'crumple zone' yapmış. Smartta bu yok. Onun için daha sağlam gibi gözüküyor. Ama tabiki sınıfında en iyilerinden. Ama Smart verseler üstüne 238238492TL verseler almam...

4. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    smartta celik kafes olması lazım. ayrıyeten zaten saglm olsada işe yaramaz adam o g kuvvetini yedikten sonra kalbinin dayanacagını zannetmiyorum...

5. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    Alp bi karış kaputu var bazı kazalarda camı kırılmıyo..
    araç hakkaten sağlam ama benzer bi kazada içindekiler hayatta kalır mı sanmam..
    darbeyi emecek alanı yok hiç bi şekilde..iç organlarının yer değişmesi için birebir..

6. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    yiğitcim fizikte moment kolu * kuvvet = moment gibi bir denklem vardır. merso smarta göre aşırı uzun olduğu için absorbe edilmesi gereken daha çok yük oluyor.

7. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    yahu Yunus'um ben kendi arabamla kafa kafaya girmeye ceserat edemem bi S'le kaputu bi karış arabdan bahsediyoruz..

Merc' ağır olduğu için momentumu da yüksek Smart'ın momentumu gibi değil..
    velakin Smart uçuyo zaten.. :)

8. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    işte burada yanılıyorsn. daha büyük her zaman daha güvenli değildir.

9. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    ben büyük her zaman daha güvenlidir demedim ki Yunus'um..
    kaputu 1 karış dedim..demek istediğim o darbeyi emip dağıtıcak bi alanı bile yok..Smart'ın ön camın altında direkt sürücü ve yolcunun ayakları var..

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

Yunus'um yanlışım varsa düzelt..

totalde daha yüksek momentumu olan 2 "aynı" cisimden momentumu düşük olan darbeyi yemez mi daha çok % olarak bakılırsa. ??

10. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    basit statik kuralı. kuvvet uygulama noktasına ne kadar yakın olursa etkisi o kadar az olur. bu yüzden smart için sağlam güvenlik kafesi yapmak çok zor değildir bir S serisine göre. yani o 1 karış kaput burada dezavantaj değil bir avantaj :) s serisi ise güvenlik kafesi smarttaki gibi olsa aşırı ağır ve maliyetli olacağından araç kendini parçalayıp emiyor çarpışmadaki kuvvetlerden oluşan enerjiyi.

Sayfayı Paylaş