acill yardım yol bilgisayarında (SAFE) sorunu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

acill yardım yol bilgisayarında (SAFE) sorunu

seat_leon

Kayıtlı Üye
................................................................................................................................................................................................

arkadaşlar 2009 model leonum var ve yol bilgisayarında günlük yaptığımız klilometrenin gösterildiği yerde safe yazısı çıkıyor.. bu arızanın nedeni ne olabilir.. acil yardımınız lazım illaki servisemi gitmek gerekecek, :confused: kafayı yiyecem çözüm bulamıyorum lütfen yardımcı olunn..

kurtbil

Kayıtlı Üye
aracı safe mod'a a almıs beyın yanı guvenlı mod demek oluyor bu,servise gıdıp dıagnostık cıhazına baglatmanız lazım

seat_leon

Kayıtlı Üye
aracı safe mod'a a almıs beyın yanı guvenlı mod demek oluyor bu,servise gıdıp dıagnostık cıhazına baglatmanız lazım
arkadaşım bu sorunu başka yolla halletme imkanımız varmı neden kaynaklı olabilir... çünkü servis hem uzak hemde zahmetli olacak benim için.. birde dıagnostık cihazın görevi nedir bilgilendirirsen sevinirim..

kurtbil

Kayıtlı Üye
arkadaşım bu sorunu başka yolla halletme imkanımız varmı neden kaynaklı olabilir... çünkü servis hem uzak hemde zahmetli olacak benim için.. birde dıagnostık cihazın görevi nedir bilgilendirirsen sevinirim..
baska yolla halletmek gıbı b secenegın yok cunku arabanda suan en arıza oldugunu bılmıyorsun,dıagnostık cıhazı servısın arabanın beynıne baglandıgı aletın adı.Gecıcı hata atamıssa aku kutup basını sokup sılersın ama ne oldugunu ogrenmek ıcın servıse gıtmen sart,onemlı b uyarı da olabılır

seat_leon

Kayıtlı Üye
ikinci el olarak daha yeni aldım leonu.. ama daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.. kutup başını sökünce teyp kodu gerekicekmi acaba çünkü kodda yok elimde.. teşekkür ediyorum yardımın için..

seat_leon

Kayıtlı Üye
evet teyp kodu gereklı olur buyuk ıhtımalle
arkadaşım özel serviste bilgisayara bağlattım ama hiç bir sorunu yok dediler, aracın pin kodu (güvenlik kodu) lazım dediler.. biraz uğraştı servisim safe kodunu sildi ama yine aynı ekranda şuan 1-4 yazısı çıkıyor,, bu pin koduyada güvenlik kodu aracın kitapçığında bulunuyormu acaba.. yedek anahtar çekmişler ben almadan önce ondan kaynaklanabileceğini söylediler.. seat servise götürme imkanım yok şuan ama benim yapmam gereken başka çözüm yolu varmıdır.. 1-4 hatasınıda silebilirsek ekrandan bir sıkıntısı kalmıycak gibi gözüküyor..

kfy

Administrator
pin koduyada güvenlik kodu teyp kitapçığında stepne kenarında veya teyp üzerinde yazabilir