Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

acill yardım yol bilgisayarında (SAFE) sorunu

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında seat_leon tarafından paylaşıldı.

1. seat_leon

seat_leon SCW Üyesi

850
    262
    63
    ................................................................................................................................................................................................

arkadaşlar 2009 model leonum var ve yol bilgisayarında günlük yaptığımız klilometrenin gösterildiği yerde safe yazısı çıkıyor.. bu arızanın nedeni ne olabilir.. acil yardımınız lazım illaki servisemi gitmek gerekecek, :confused: kafayı yiyecem çözüm bulamıyorum lütfen yardımcı olunn..

2. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    aracı safe mod'a a almıs beyın yanı guvenlı mod demek oluyor bu,servise gıdıp dıagnostık cıhazına baglatmanız lazım

3. PORO

PORO SCW Üyesi

2.440
    371
    83
    önce kendini tanıtmalısın forum kuralları gereği

Umut Girit ve YEKTA bunu beğendi.
  4. seat_leon

seat_leon SCW Üyesi

850
    262
    63
    pardon kardeş.. tanıttık geç oldu ama.. :)

5. seat_leon

seat_leon SCW Üyesi

850
    262
    63
    arkadaşım bu sorunu başka yolla halletme imkanımız varmı neden kaynaklı olabilir... çünkü servis hem uzak hemde zahmetli olacak benim için.. birde dıagnostık cihazın görevi nedir bilgilendirirsen sevinirim..

6. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    baska yolla halletmek gıbı b secenegın yok cunku arabanda suan en arıza oldugunu bılmıyorsun,dıagnostık cıhazı servısın arabanın beynıne baglandıgı aletın adı.Gecıcı hata atamıssa aku kutup basını sokup sılersın ama ne oldugunu ogrenmek ıcın servıse gıtmen sart,onemlı b uyarı da olabılır

7. seat_leon

seat_leon SCW Üyesi

850
    262
    63
    ikinci el olarak daha yeni aldım leonu.. ama daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.. kutup başını sökünce teyp kodu gerekicekmi acaba çünkü kodda yok elimde.. teşekkür ediyorum yardımın için..

8. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    evet teyp kodu gereklı olur buyuk ıhtımalle

9. seat_leon

seat_leon SCW Üyesi

850
    262
    63
    arkadaşım özel serviste bilgisayara bağlattım ama hiç bir sorunu yok dediler, aracın pin kodu (güvenlik kodu) lazım dediler.. biraz uğraştı servisim safe kodunu sildi ama yine aynı ekranda şuan 1-4 yazısı çıkıyor,, bu pin koduyada güvenlik kodu aracın kitapçığında bulunuyormu acaba.. yedek anahtar çekmişler ben almadan önce ondan kaynaklanabileceğini söylediler.. seat servise götürme imkanım yok şuan ama benim yapmam gereken başka çözüm yolu varmıdır.. 1-4 hatasınıda silebilirsek ekrandan bir sıkıntısı kalmıycak gibi gözüküyor..

10. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    pin koduyada güvenlik kodu teyp kitapçığında stepne kenarında veya teyp üzerinde yazabilir

Sayfayı Paylaş