Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

abs ışığı +hidrolik direksiyon ışığı+bip sesi!!!

Konu, 'Cordoba' kısmında __SEAT__ tarafından paylaşıldı.

1. __SEAT__

__SEAT__ SCW Üyesi

66
    1
    8
    merhabalar;
    cordobamda 4 gündür bi anormallik var.araçta giderken arada bir göstergede abs uyarı ışığı +2 defa bip sesi ile beraber uyarı veriyor ve kayboluyor 4 gündür bu sorun var.ve buna biri daha eklendi bugün hidrolik direksiyon ışığı arabamı çalıştırıp biraz gittikten sonra sesle birlikte yanıyor ve bir süre sonra direksiyon kütük gibi oluyor:confused: hidrolik direksiyonu anladımda abs uyarı ışığı neden yanıp kayboluyor ??

2. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Akünüzün durumu nedir?

3. __SEAT__

__SEAT__ SCW Üyesi

66
    1
    8
    iyi değil heralde çünkü ışıklar kapanıp açılıyordu titreyerek yanıyordu teyp ve klima ışıkları gidip geliyordu servise götürdük arabayı 2 gündür serviste kablo tesisatında sorun varmış yeniliyorlarmış bugün alacam arabayı 200tl daha girdi bize :(

4. effect1903

effect1903 SCW Üyesi

1.052
    80
    48
    Geçmiş olsun..

5. xslh

xslh SCW Üyesi

4
    0
    1
    arkadaşlar aynı sorun bendede var aküye baglattım akün full dediler VAS PC ise evet onada bagladırlar 1-2 tane alakasız arıza sılındı beyinciye götürdüm tesista bakıcam dedi bakdı bır sorun yok şarz dinamondan dedi dinamocuya gittim dinamocuda bakdı dinamon 0 dan farksız maş. dedi abi adamlar öyle dediğini söyledim iyi tamam dedi şarz dinamosunun kablosunu sökdü al bakalım esas şimdi a.... g...tü dağıtması lazım dedi araba arıza ondan değilmiş her yolu denedik incelediğim kadarıyla bir sigorta olayı diyorlar akü üstü sigorta akünün üsütünde sigortayı bulamadım aracın sigorta paneline bakıcam , şaseyle alakalı yorumlar okudum , abs sensörlerimi ne varmış sanırım biri bozuk olursa yaparmış diyorlarda bu araba daha cok park halindeyke direksiyonu sağ sola cevirmemle birlikde Farlar ve teyp klima ışığı sönükleşmeye başledı sanki titreyerek yanıyor hemen sonra bir yerden patlak veriyor ya abs yada direksiyon arıza ısıgı yakıyor abs sensörleriyla alakası yokdur herhalde anlamadım sorununu çözebilen varsa yardımcı olursa sevinirim

6. aliglr

aliglr SCW Üyesi

12
    6
    3
    arkadaşlar öncelikle merhaba

6 ay önce başıma geldi ve 2.5 ay araştırdım sonrasında olayı çözdüm
    konuyla ilgili yapılması gereken 2 şey var
    1. aracın (-) eksi kutup başını sökerek şaseye bağlantı kısımlarını güzelce zımparalıyoruz ve sonrasında kablonun iki kısmınıda güzelce lehimleyip tekrar şaseye ve aküye takıyoruz

bu işlem yapıldığında %90 sorun halloluyor

2.akü üstü sigortalıkta kalın bir kablo var onada aynı işlemi uyguluyoruz

olmama ihtimali sıfıra yakın bunlar yapıldıktan sonra düzelmezse direksiyon pompası değiştirilmesi gerekecek malesef :(

inşallah yardımcı olabilmişimdir

7. aliglr

aliglr SCW Üyesi

12
    6
    3

8. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Güzel paylaşım olmuş... teşekkürler...

9. by_carisma33

by_carisma33 SCW Üyesi

57
    14
    8
    Arkadaşlar ABS lambası akünün üzerindeki normal sigortalar haricinde bildiğin metal şeklinde 4-5 tane sigorta var. Yani sigorta olduğunu sonradan öğrendim. Şu tabladaki metal kısımlar [​IMG]
    Bunlarıı bi kontrol ettirin bir tanesi boşta olması lazım onu söküp digerlerine takıp deneybilirsiniz. Ben sorunu böyle çözmüştüm, ABS arıza lambası yandığı zaman.

Bunu beğendi. Leonm@nia bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş