Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 SeatLeon 1.6tdi Dsg İLK BAKIM

34PN4766

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar aracım 16250 kmde ilk bakımına götürdüm biraz fazla km oldu zamanım olmadığından dolayı gidemedim bu akşama nasip oldu..
Randevu aldım gittim yağ, yağ filtresi, hava filtresi(leş gibi kapkaraydı), polen filtresi değiştirildi ve bilgisayara bağlanılarak şanzıman motor mekantronik vs problem var mı diye bakıldı herhangi bir problem yoktu, ön torpido gösterge plastiğinden ses geliyordu ona izalosyon yapıldı kapılar yağlandı fitiller silikon spreyiyle yağlandı temizlendi cam tavan kızak kanalları yağlandı motor yıkandı spreylendi temizlendi ve ayrıca aksesuar olarak leon yazılı anahtar kılıfı aldım.. İlgi alaka çok güzeldi hiçbir problem olmadı..

Ekli dosyalar

• IMG_4870.JPG
    IMG_4870.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 40
  • IMG_4872.JPG
    IMG_4872.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 33
  • IMG_4875.JPG
    IMG_4875.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 36
Dostum kaça patladı bugun ibiza için 650 tl fiyat aldım
670 lira sanırım leon bakımı fakat tanıdık vasıtası iskontolarla o fiyatı ödemedim..
Araç dizel mi benzinli mi?
[doublepost=1485800822,1485800717][/doublepost]Buda aldığım anahtarlık fiyatı 100 lira ve ince plastik birşey anahtarlığın üstüne yapışıyor..IMG_4879.jpg IMG_4880.jpg

Bnzinli dostum banada çok pahalı geldi tanıdıkta yok maalesef
650 biraz fazla benzinli araç için 450-550 arası neysede 650 biraz fazla dediğin gibi
[doublepost=1485806935,1485805132][/doublepost]Yarında arabayı Dry Car Care bayisine götürücem hare giderici pasta cila teflon koruma yaptırıcam tanıdık vasıtasıyla çok cuzi bi rakama işlemleri yaptırıcam inşAllah kendine gelicek aslan :)
Şuan çok harelenme var araba harita gibi üniversite finaller vizelerden dolayı ilgilenemedim..
Aracı aldığımda harelenme vardı yarın çözücem o işide inşAllah..
[doublepost=1485866776][/doublepost]İşlemlerden önceki hali aracın şuan işlem yapılıyor..IMG_4889.JPGIMG_4891.JPG

maşallah aslan parlamış güle güle kirlensin allah kaza bela vermesin

Perşembe günüde ben götürücem 650 de bana söylendi fiyat olarak . Cam suyu değişimi falan yaptırmasam fiyat düşer mi bakalım deniyeceğim :) Hangi servis de yaptırdığını öğrenebilir miyiz ?

maşallah iyi günlerde kullanın bu dsg lerde şanziman arzasından müzadarip oldugunu belirtmiş bir çok kişi ama bizim forumda pek birşey bulamadım bu konu benim kafamı çok kariştırıyor bu konu hakkında bilginiz varmi birde 6 ileri vites ler yaglama sistemi oldugu için bu sorun lar yaşanmiyormuş donanım ve teknik olarak çok bilgim yok acaba 6 ileri otomatik varmı seat 'da dizel

IMG_4897.JPG IMG_4902.JPG IMG_4904.JPG IMG_4908.JPG Araba 3 buçuk 4 saat uğraş sonrası kendine geldi
Yapılan işlemler
Detaylı kalın çizik giderici pasta
Hare&ince çizik giderici pasta
Cila ve boya koruma uygulaması
Araç üstünde aşırı derecede harelenme ve silme izleri mevcuttu bunların hiç biri kalmadı boya ilk günkü gibi oldu..
Seramik yaptırmadım araç kapalı otoparkımda kalıyo zaten sık sık boya korumalı cila yapıyorum elle o yüzden arabayla ilgilendiğim için seramik önermediler..
yaptırdığım yer Özdilekpark AVM otoparkı Dry Car Care şubesi..
Tanıdığım olduğu için araçla baya detaylı uğraştılar ve ayrıca dışarıdan gelen müşterilere sonsuz ilgi gösteriyorlar..
[doublepost=1485895086,1485894553][/doublepost]
maşallah aslan parlamış güle güle kirlensin allah kaza bela vermesin
Allah razı olsun teşekkür ederim :)

Perşembe günüde ben götürücem 650 de bana söylendi fiyat olarak . Cam suyu değişimi falan yaptırmasam fiyat düşer mi bakalım deniyeceğim :) Hangi servis de yaptırdığını öğrenebilir miyiz ?
Ben cam suyu değişimi istemedim zaten kendim koyuyorum antifirizli vs Doğuş Oto Avekte yaptırdım ben ama fiyatlar doğuş otoda standart diye biliyorum yada 10 aşağı 10 yukarı oynar yani servisler arası uçurum fiyatlar yok..
Hadi bakalım bakımdan sonra kendine gelir yakıt çekiş gidiş vs olarak :)

maşallah iyi günlerde kullanın bu dsg lerde şanziman arzasından müzadarip oldugunu belirtmiş bir çok kişi ama bizim forumda pek birşey bulamadım bu konu benim kafamı çok kariştırıyor bu konu hakkında bilginiz varmi birde 6 ileri vites ler yaglama sistemi oldugu için bu sorun lar yaşanmiyormuş donanım ve teknik olarak çok bilgim yok acaba 6 ileri otomatik varmı seat 'da dizel
En son bu yeni euro6 motorların şanzımanları yeni güncel yazılımlı geliyormuş ve arıza yapmıyormuş diye duydum fakat dsg kullanmanın taktikleri var :)
Arabayı zorlamadan kibar bi şekilde kullanıcaksın abi mesela dik arabayı zorlucak yokuşları manuel konuma alarak 1. Viteste çıkıcaksın sonrasında düz yolda otomatiğe alıcaksın ama bu her yokuşta değil aşırı dik yokuşlarda ve tatlı yokuşlarda trafiktesin mesela arabayı yokuşta gaza basarak tutmucaksın tamamen frene basıcaksın şöyle diyebilirim hani manuelde yokuşta mesela kavrama debriyaj gazla yokuşta tuttuğun gibi yapmıcaksın ayak frende olacak..
Yokuşta manuele alma sebebimiz ise dsg çok çabuk vites atan bi şanzıman 2.3.4 viteste yokuş çıkıyor ve çekiş düşüyor vites arttıkça bu seferde beyin çok ısınıyor ve belli bi zaman sonra bozuluyor bu beyin dediğimizde "mekatronik" başka bi taktikte atıyorum arabayı parkettin iniceksin ilk önce ayak frende vitesi n (boş) konuma getirip el freni çekiyorsun araba kendini salıyor sonrasında p konumuna getiriyorsun buda araba ağırlığının şanzımana binmesini önlüyor..
Bu arada seat dsgler yeni modeller 7 ileri benim araç 2016 model 7 ileri ama 2014-2013 belki 6 dır dediğin gibi bilemiyorum..

Geri
Üst Alt