Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2015 Sonrası İbiza Kronik Sorunlar.

Aslında her sesli kronik olarak nitelendirmemek gerek. Aracım malum tek kapı ve spor araba olduğu için trim seslerden kurtulmak pek kolay değil. lastik ölçülerim orj : 215/40/17 dolayısı ile garanti bitmeden elimden geldiği kadarı ile izole ettirmeye çalışıyorum. İlk madde de yazdığım sorunların şuan hiç biri mevcut değil. ama bu tekrarlaması anlamına gelmiyor.

Benim araçta motordan ince bir vızlama sesi geliyor. Motor ısınınca geçer dedi servis. Tam bi gün fırsat buldum servise gitmek için o gün de ses yapmayası tuttu. Zaman zaman inceden vızıldama geliyor. Geri viteste hafif bi rampa çıkarken istop ediyor araç o da dizele fazla alıştığımdan diye düşünüyorum. Aracım 1.2 tsi.

kronik sorun dsg den gelen(sadece cam açıkken duyabileceğiniz ufak yol kasislerinden kedi gözlerinden geçerken) tıkırtı sesi dir.
servisle konuştum.Bu sesin normal olduğunu ve tüm dsg olan araçlar da var olduğunu bunun hiç bir şekilde sorun teşkil etmeyeceğini söyledi.Cam açık olmadığın da o sesi duymak çok zor.İlk başlar da takıntı yaptım ama şu an alıştım hatta duymuyorum.Ufak bi araştırma yaptım.Sesi yapan kavramanın olduğu bölümde boşta duran ufak metal bi parçaymış.Sanırım o parça sabitlenemiyor.

1.2 tsi dusunuyorum arkadaslar sizce ibiza bu konuda beni keske almasaydim konumuna getirir mi dolu opsiyonlu bir arac buldum fikirlerinize acigim olumlu olumsuz. Ve yakit durumu nasildir buyuk cogunlugu sehir ici olarak dusunursek eger yakit uzer mi. Ayrica almayi dusundugum arac manuel ve ben yazilim yaptirmayi dusunuyorum sizce olumlu olur mu bu isi yaptiran arkadaslar var mi 1.2 tsi icin

@Onuroduncu kronik sorunlar neredeyse tüm marka araçlarda var. 1.2 tsi yerine 1.0 ecotsi dsg alabilirsen performans ve yakıt konusunda çok daha başarılı. ben bostancı - kavacık arası mesai çıkışları yoğun trafikte 6 - 6,5 arası yakıyorum.

1.2 tsi dusunuyorum arkadaslar sizce ibiza bu konuda beni keske almasaydim konumuna getirir mi dolu opsiyonlu bir arac buldum fikirlerinize acigim olumlu olumsuz. Ve yakit durumu nasildir buyuk cogunlugu sehir ici olarak dusunursek eger yakit uzer mi. Ayrica almayi dusundugum arac manuel ve ben yazilim yaptirmayi dusunuyorum sizce olumlu olur mu bu isi yaptiran arkadaslar var mi 1.2 tsi icin
Bende 2016 1.2 style var.araçtan çok memnunum fakat yakıt konusunu işin içine dahil edemicem.ben her gün git gel toplam 20km yol yapıyorum biraz yokuş biraz da dur kalklı geçiyor.ortalamam 8.5 - 9larda geziyor.ilk zamanlar 10lardaydı.araç şuan 2500lü kmlerde.araçla kırklareli edirneye falan gittim 180 190la giderken 7lerde geziyordu (zaten 191yapabildim max) ama 120 sabitleyince 4.6ya kadar falan düştüm.araç yakıtı çok değişkenlik gösteriyor.bu arada çok sakin kullanımda şehir içi 8.5 - 9larda yakıt tüketimim.araç motoruna segmentine göre çok atik,ani kalkışları muhteşem.dediğim gibi çok memnunum fakat yakıt konusunda kaç km yapıcağını falan bilmediğim için al yada alma diyemicem.gönlümde 1.0 eco tsi fr almak vardı ama gücüm yetmedi :) biraz daha çıkabiliyosan 1.0 eco tsi otomatik olan modeli almanı önerebilirim.

Herkese iyi haftasonu ve kazasız sürüşler.

Forumda şöyle bir gezindim ancak kimsenin daha önce açmadığı bir konu açmak istedim.

2015 sonrası ibiza sahipleri karşılaştığı genel sorunlar var mı? Varsa nelerdir?

Amaç yeni kasalarda bulunan kronik sorunları ortaya çıkarmak.

Benim yaşadığım ve doğuş yetkili serviste giderilen sorunlar aşağıda yer almakta.

1- sağ ve sol kapı cam mekanızması ses. (Doğuş kartal da yalıtım yapılarak giderildi.

2- sürücü koltuk gıcırdama (Doğuş kartal da yağlama yapılarak giderildi.

3- direksyon üstü trim aksam ses (Doğuş kartal da yalıtım yapılarak giderildi.

4 -yoğun yağışlarda sağ ve sol ön far buğu yapması (Şuan doğuş kartal da incelemede.

5- arka bagaj kapağında bulunan ve içerisinde silme motoru olan kısımda gelen ses (Doğuş kartal da yalıtım yapılarak giderildi.

Kartal Doğuş oto bu konuda çok iyi geçen hafta götürdüm sağ arka kapıdan trim sesi geliyordu. Adamlar komple kapıyı söktü izalasyonunu yeniden yaptı.

Hepsinden önemlisi mükemmel bir Güler yüz ve yüksek bir enerjileri var .

Servis danışmanı Tolga bey var

Servis şefide Hüseyin abi

Kaliteli insanlar.

Kartal Doğuş oto bu konuda çok iyi geçen hafta götürdüm sağ arka kapıdan trim sesi geliyordu. Adamlar komple kapıyı söktü izalasyonunu yeniden yaptı.

Hepsinden önemlisi mükemmel bir Güler yüz ve yüksek bir enerjileri var .

Servis danışmanı Tolga bey var

Servis şefide Hüseyin abi

Kaliteli insanlar.

Bende tam tersi özellikle hüseyin bey den hiç memnun değilim. :( başka bir usta vardı o baya iyiyidi. Hatta gideremedikleri sorun için bana rica ettiler puanlama için arayınca olumlu döner misiniz diye. Bende kusura bakmayın bunu yapmam dedim.

Geri
Üst Alt