Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2015 mk3 leon fren balatası sorunum

bilimsel52

Kayıtlı Üye
4 gun önce ön arka fren balatası komple degistirdim;fakat frene bastim zaman araba durmamak icin elinden geleni yapiyor. Ustanin dedigine gore bu balatalar yumusak oldugu icinmis eski konularda bulamadim nasil balata kullanmaliyiz bilen varmi

bu sorun bendede mevcut, çözebilen varsa söylesin, balatalar henüz 3000km de değişti fakat balatalarda acayip şekilde ses geliyor özellikle hafif hızlada, acayip ayar oluyorum.
wd40 sıksak balatalara olumlu etki alır mıyız ?

4 gun önce ön arka fren balatası komple degistirdim;fakat frene bastim zaman araba durmamak icin elinden geleni yapiyor. Ustanin dedigine gore bu balatalar yumusak oldugu icinmis eski konularda bulamadim nasil balata kullanmaliyiz bilen varmi
ne marka balata takıldı ? birde alışma süreci var daha yeni takıldığı için tutmaması normal , tavsiyem textar kullanın

bu sorun bendede mevcut, çözebilen varsa söylesin, balatalar henüz 3000km de değişti fakat balatalarda acayip şekilde ses geliyor özellikle hafif hızlada, acayip ayar oluyorum.
wd40 sıksak balatalara olumlu etki alır mıyız ?
Wd 40 surersek ses kesilir ama frende tutmaz =D
[doublepost=1479290532,1479290373][/doublepost]
ne marka balata takıldı ? birde alışma süreci var daha yeni takıldığı için tutmaması normal , tavsiyem textar kullanın
Arkalar bosh marka önler arkadan 10 lira daha ucuz cok sacma öndekinin markasini unuttum birine arkadan vurmadan problemi cözmek lazim

Wd 40 surersek ses kesilir ama frende tutmaz =D
[doublepost=1479290532,1479290373][/doublepost]
Arkalar bosh marka önler arkadan 10 lira daha ucuz cok sacma öndekinin markasini unuttum birine arkadan vurmadan problemi cözmek lazim
textar dan şaşma balata da BMW mercedes in falan kullandığı balata

ben geçende yarı ömrü bile olmadan ibizanınkileri değiştirdim gerçekten farklı farbikanın taktığı balataya göre , üzerinden de galfer çıktı

Yeni takılan fren balatası bir süre tutmaya bilir üzerinde bulunan reçine gidene kadar sert fren yapılmamalı ben ferrado spor disk ve balata kullanıyorum çok memnunum

Balataların alışması gerekiyor sürekli uzun süreli frenler yapın

Geri
Üst Alt