Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2012 İbiza lpg tüketim değerlerim

ben henuz lpg'yi ruhsata işletmedim... işletmesi 300-350 lira... sıfır araç oldugu icin 2015 temmuzda benim muayene onun icin isletmedim bekletiyorum.
kaskoya gelirsekte, sigortacımı aradım ve lpg'yi de kaskoya işlettim. far olarak yanlış hatırlamıyorsam 23-24 lira civarı fark verdim ve kaskoya işlettim.

Bu arada lpg ruhsata işli değilse kaskoda işletsende geçerli olmuyor. Allah korusun lpg ile ilgili araçlarımzda bir sorun oluşursa kaskoda herhangi birşey talep edemiyoruzz..

Selam. 2013 1.4 style aldım1 hafta önce. Aldığım arkadaş üzerine cangas diye bir tüp taktırmış. Lavato fason üretiyormuş galiba.. Alır almaz doldurdum 81 tl ye 42-43 lt doldu. 90 km gittim tekrar fulledim 23 tl ye doldu. 105 km ye geldim şu anda 2 ışık 3 ışık arasında oynuyor ibre.. Ödüm kopuyor 250 de gaz ötecek diye... Umarım dediğin 400 km leri görürüm...

Bende simit depo mevcut 30-32 litre civarı alıyor. Litresini 1.93'den alıyorum. Po gaz kullanıyorum. Yolumun nerede ise yüzde 70'i uzun yüzde 30'u şehir içidir.
Bu sıralar sanırım havaların soğukluğu eklenince ve benim eskisi gibi düşük devirlerde de kullanmayışım yüzünden bir depo ile genelde 350-355 km gidebiliyorum. En son yine 380 civarını gördüm ama uzun yol etkisi çoktu bu km görmemde.
Sizin 42-43 litre depo alıyorsanız ya deponuz büyük ya da simit tank değil ?

Bende simit depo mevcut 30-32 litre civarı alıyor. Litresini 1.93'den alıyorum. Po gaz kullanıyorum. Yolumun nerede ise yüzde 70'i uzun yüzde 30'u şehir içidir.
Bu sıralar sanırım havaların soğukluğu eklenince ve benim eskisi gibi düşük devirlerde de kullanmayışım yüzünden bir depo ile genelde 350-355 km gidebiliyorum. En son yine 380 civarını gördüm ama uzun yol etkisi çoktu bu km görmemde.
Sizin 42-43 litre depo alıyorsanız ya deponuz büyük ya da simit tank değil ?

Yok simit tank benimkide ama nasıl 42 litre aldı anlamadım...Simit tüpün en büyüğü kaç lt alıyorki..Tamamen bitince yine fulletircem o zaman tam anlıycam kaç lt olduğunu...

Yok simit tank benimkide ama nasıl 42 litre aldı anlamadım...Simit tüpün en büyüğü kaç lt alıyorki..Tamamen bitince yine fulletircem o zaman tam anlıycam kaç lt olduğunu...

Ruhsata işletmede sorun olmaması adına benim tank 45 litrelik takıldı yanlış hatırlamıyorsam. Tankın üstünde kaç litre olduğu yazar bakabilirsiniz.
Ancak guvenlik sebebi ile tank full dolum yapmıyor. En fazla doldurmaya kalksam sanırım 34-35 litre gaz alır içine.
Ancak ben şamandıra ses yaptığı an gazı kestiriyorum yani 30-32 litre dolduğunda şamandıradan ses gelmeye başlıyor artık gaz için beni zorlama gibisinden.

Ruhsata işletmede sorun olmaması adına benim tank 45 litrelik takıldı yanlış hatırlamıyorsam. Tankın üstünde kaç litre olduğu yazar bakabilirsiniz.
Ancak guvenlik sebebi ile tank full dolum yapmıyor. En fazla doldurmaya kalksam sanırım 34-35 litre gaz alır içine.
Ancak ben şamandıra ses yaptığı an gazı kestiriyorum yani 30-32 litre dolduğunda şamandıradan ses gelmeye başlıyor artık gaz için beni zorlama gibisinden.
Selam. Dün yine depoyu fullettim.. 1,99 tl de. 34 lt aldı 68 tl ye... Bu araba bir önceki sefer nasıl 40 lt yakıt aldı hala aklım almıyor. 82 tl de para ödedim. Aklıma hava bastımış olabileceklerinden başka birşey gelmiyor...
Birde 15 km de 3 ışığa düştü göstergede.Sizdede bu şekilde mi...

Selam. Dün yine depoyu fullettim.. 1,99 tl de. 34 lt aldı 68 tl ye... Bu araba bir önceki sefer nasıl 40 lt yakıt aldı hala aklım almıyor. 82 tl de para ödedim. Aklıma hava bastımış olabileceklerinden başka birşey gelmiyor...
Birde 15 km de 3 ışığa düştü göstergede.Sizdede bu şekilde mi...

Aleyküm Selam.
Günahlarını almayalım ama dediğin gibi hava basmış olabilir ya da başka bir aksilik olmuş olabilir dolum esnasında.
Kafanıza yatmıyorsa bir daha oradan almayın. Ya da bir kez daha deneyin bakalım bu sefer de aynısı olacak mı.
Benim depodan dolumda 30-32 litrelerde tırrrrrrr diye ses gelmeye başlıyor. Yani şamandıradan ses geliyor ve dolumu kesiyorum. Zorlattırsam sanırım benimde 34 litreleri bulur.
Simit tanklarda ışıklara pek güven olmuyor. Bir bakmışın 15 km düşmüş ışık. Bir bakmışın yolun eğimine göre vs. 60 km düşmüş ışık. Yani dik rampa çıkıyorsan sönen ışık bir bakmışsın geri gelmiş :D
Çok kafaya takma ışık konusunu.
Zaten bir kaç kez binip kendi ölçümünü yapınca bir depo ile ne kadar yapabileceğini kestiriyorsun.
Şahsen ben artık çok az ışıklara bakar oldum :)

Çoktandır başlığıma değer yazmamıştım ;)
Dün aracımla uzun yola çıktım aracı park ettiğimde göstergem 996 km'yi gösteriyordu. Çok şükür kazasız belasız geldik.
Depomu full yaptığımda km sayacını sıfırladım.
İlk fullemeyi herzamanki istasyondan yaptım.

30 litre lpg aldı araç 2.16'dan 65 li. ra yaptı.

Yer yer 140'lara çıktım kimi sollamalarım için ve beni uyanık tutması için. Ama çoğunluk 120 ve 110 idi hızım.
(Yazacağım hızlar il ve ilçe merkezlerinden geçerken ister istemez düşüyor tabiki...
Bu hızla izmi-afyon arasını 3 saatte bitirmiş oldum çok şükür.

Afyon tarafındakilere Allah kolaylık versin. Lpg orada bana pahalı geldi.

Onun içindir ki her istasyonu belki daha ucuz lpg bulurum diye gerimde bıraktım.

İlk dolumdan sonra lpg 376 km de bitti...

Ucuz lpg arayışlarım 76 km benzinle gitmeme mal oldu.
76 km boyunca 90 ile gitmek fenaydı... ;)
Eskiden hep böyle giderdim. Sayısız araç tarafından sollandım ;)
Yol boyunca güvenal gaz , best gaz vb. İsmini bilmediğim ama gayet ucuza satan lpg istasyonunu geride bırakarak 452 km'ye ulaştığımda opet aygazdan depoyu fulledim.
Litresi 2.39'dan 31.63 lt gaz aldım 75.6 tl tuttu...
Artık ankaraya yaklaşmıştım.
Hızımı arttırdım.
Artık genel itibari ile 140 ile gidiyor yavaşladığımda 130 idim.
Bi kamerayı geç farkettiğim için frenede bassam ekranda 126 km'yi gördüm. Bide kamerasiz bir kameradan gecerken 140 km civarindaydim.
Olursa ilk cezam cezalarim olacak.
Trafik olmasin diye Ankara çevreyoluna ciktim. Hiz denemem oldu 3 kere egimli yolda 200 e ciktim.
Screenshot_2015-04-05-12-54-12-1.png
Ankara çevre yolunda çikinca hemen sag taraftaki istasyona girdim. Opet aygazdi gene.
Km 598 oldu.
depom bitmemesine ragmen 2.32 den 11.71 lt gaz aldim. 27.17 lira tuttu...
Bu depo doldurusumdan sonra ise hizim 120 ile 130 arasinda geldi gitti.
Coruma yaklastigimda km 817 idi.
Litrsi 2.1 den 18.69 litreye depoyu yeniden fulledim. 39.25 tuttu.
Son fullememden itibaren hızım baya bir düştü. 100-110 civarı diyebilirim. Arada ozellikle son 30-40 kala hizimi 120 ye cikardim.
Şu an halen depoda lpg var. Basta dedigim gibi km 996 oldu. Tahminim 150 km daha gider. Artik nezaman biterse son km yi burada paylasir. Ne yaktigini bu hizlarda goruruz...

Son düzenleme:
:) 76 km benzinle gitmenize mal olmuş:)
bu olayı bir defa ben yaptım. ulukışla öncesinden pozantı'ya kadar benzinde gitmiştim. 50 km civarı:)
bu arada değerler tatmin edici bence

:) 76 km benzinle gitmenize mal olmuş:)
bu olayı bir defa ben yaptım. ulukışla öncesinden pozantı'ya kadar benzinde gitmiştim. 50 km civarı:)
bu arada değerler tatmin edici bence
Hocam lpg takili degilken hep oyle giderdim.
Eskiden bu yolu 14-15 saatte gelirdim simdi 10-11 saat arasi geliyorum ;)
Cesme otobaninda sagdan giderdim bakardim doganlar sahinler basio gidio :)

bora55 hocam lpg ile yolculuk esnasında yol bilgisayarında benzin tüketim bölümünde durum nedir?

Geri
Üst Alt