Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

2002 seat toledo gaza basınca farklı bir ses geliyo

Konu, 'Teknik Destek' kısmında mustafaf1 tarafından paylaşıldı.

1. mustafaf1

mustafaf1 SCW Üyesi

83
    1
    8
    2002 seat toledo 1.6 16 valf bcb motor aracım var yaklaşık 1 hafta önce gaza bastığımda farklı bir ses duymaya başladım ve gaz pedalında hafif bir titreşim oluyor araca marş vermeden önce aracım birşeyleri hazılarmış gibi ses çıkarıyor onlar ve göstergelerdeki uyarı ışıkları söndükten sonra çalıştırıyorum aracı aynı oseslerdeki gibi bir ses duyuyorum gaza bastığımda acaba egzozda mı bişey var yada yakıt sisteminde mi bir yardımcı olabilirseniz daha önce böyle birşeyle karşılaştıysanız

2. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    devir saati normalmi?

3. mustafaf1

mustafaf1 SCW Üyesi

83
    1
    8
    devir saati normal belli bir devirde de yapmıyo bazen 1000lerde bazen de daha yukarıda anlamadım gitti

4. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    katalizör ü kontrol ettir derim içi dağılmış olabilir

5. mustafaf1

mustafaf1 SCW Üyesi

83
    1
    8
    katalizör egzos manifoltu çıkışında mı yoksa aracın altındaki mi

6. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    altındaki ortada
    katalizör olması yüksek ihtimal fakat aracından gelen acayip ses için buradan gelen cvp.lar için geç kalmış olmayın derim.yarın ilk olarak bir srv.gidin

7. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    kontağı marşdan önceki pozisyona getirdiğinde çıkan ses normal..ama 3-5 saniye sürüp kesmesi lazım..cezmi abiyi bizden daha iyi bilir, vakit kaybetmeden gösterin isterseniz..kolay gelsin.

8. mustafaf1

mustafaf1 SCW Üyesi

83
    1
    8
    senin dediğin gibi o ses birkaç saniye sürüyor ve susuyor o sese benzer bir ses geliyor sanki

9. mustafaf1

mustafaf1 SCW Üyesi

83
    1
    8
    bugu farkettim 2500 devir civarında başlıyo ses gelmeye bazen geliyor bazen gelmiyor iyice kızmaya başladım bu sese:mad:

10. mustafaf1

mustafaf1 SCW Üyesi

83
    1
    8
    aracımda çıkan farklı sesin forumda kimsenin başına gelmedi mi acaba her zaman olmuyor ama gaza basarken motor bölümünün sol tarafından geliyor bir usta avans falan dedi önemi yok dedi

Sayfayı Paylaş