Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2000 Toledo acil yardım(Buji)

mk2toledo

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba. öncelikle aracım 2000 1.6 Akl 8v signo toledo.

Bugün aracımı bakıma götürdüm yağ ve filtrelerin haricinde bujileri de değiştirdim. içinden Ngk çıkmasına rağmen yeni olarak Bosch marka 3 tırnak iridyum buji taktılar. fakat arabam bu olaydan sonra çok boğuluyor neredeyse kalkmıyor ve gitmiyor traktör gibi ses çıkarmasını geçtim 1200 1400 ve 1600 gibi devirlerde traktör gibi motor sarsıntı yapıyor ve giderkende ara ara kaput altından ekzoz patlaması sesine benzer bi ses çıkıyor. nedenini sorduğumda eski buji kabloları yenisine uyum sağlamadı onlarında değişmesi kalım kurum bağlamış dediler ama bana mantıksız geldi. ben takılan bujilerin yanlış olduğunu yada birisinde felan sıkıntı olduğunu yada başka biyere zarar verdiklerini düşünüyorum . sizce sorun ne olabilir

Herkese merhaba. öncelikle aracım 2000 1.6 Akl 8v signo toledo.

Bugün aracımı bakıma götürdüm yağ ve filtrelerin haricinde bujileri de değiştirdim. içinden Ngk çıkmasına rağmen yeni olarak Bosch marka 3 tırnak iridyum buji taktılar. fakat arabam bu olaydan sonra çok boğuluyor neredeyse kalkmıyor ve gitmiyor traktör gibi ses çıkarmasını geçtim 1200 1400 ve 1600 gibi devirlerde traktör gibi motor sarsıntı yapıyor ve giderkende ara ara kaput altından ekzoz patlaması sesine benzer bi ses çıkıyor. nedenini sorduğumda eski buji kabloları yenisine uyum sağlamadı onlarında değişmesi kalım kurum bağlamış dediler ama bana mantıksız geldi. ben takılan bujilerin yanlış olduğunu yada birisinde felan sıkıntı olduğunu yada başka biyere zarar verdiklerini düşünüyorum . sizce sorun ne olabilir
NGK iyi marka aracı çalıştırıp buji kablolarını çıkartarak deneyin hangisinde sıkıntı var diye

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir

NGK iyi marka aracı çalıştırıp buji kablolarını çıkartarak deneyin hangisinde sıkıntı var diye

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir

Teşekkürler. Sorun çözüldü bujileri değiştirirken yuvanın birindeki porselene hasar vermişler birisi devrede değilmiş. kabloyu takım halinde değişmek yerine sorunlu kablonun yerine çıkma buldum onu taktırdım. sorunlar normale döndü fakat şimdi de devirde dalgalanma yapıyor

Geri
Üst Alt