Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

20" jant

ön takımı yorucağı kesin bence gereksiz 20 boşuna + bi masraf açıcaksın kendine :D
+1
İlla takıcam diyorsan kule gergisi şart bence ayrıca neredeyse 30 yanakla lastikler yandan hiç gözükmeyeceği için çok hoş gelmiyor benim gözüme yol tutuşunada eksi katar süspansiyon sistemi o kadar ince yanağı kaldıracak kapasitede değil fazla esneme ne kadar kötüyse hiç esnememe de o kadar kötü bence gereksiz yere önü arkayı bırakıp kızaklanabilir.

Bir test vardı burda mı yayınlandı bilmiyorum golf 5 mi 6 mı sıra sıra 16dan 19a kadar jant takıp aynı model lastiklerle deneyip pistte zaman turu atmışlardı en iyi dereceyi 18 alırken ikinci 17 üçüncü ise 19 olmuştu 20yi sen düşün:)

Bu arada a3 1.4 tsida 19"(235/35/19) + 5cm yay kullanan çok yakın bir arkadaşım var araç custom yazılımlı 156hp almıştı yanlız hatırlamıyorsam dyno da (std jant lastik ile). "Senin aracın şu anki halini yazılımın olmadan rollingte yerim ben" diye gazladım kendisini:) yazılımlı haliyle yürüdük farkı 50den 120ye kadar 1 boya anca çıkardı bir hafta sonrada eski jantlarını takıp 19ları sattı:)

Tek bir janttaki 1 kg lık orjinale göre fark araç hızlandıktan sonra dönme momentumuyla daha da açılmaya başlıyor. 4 jantn toplam 4 kg fazlası ile orjinal jantlı iken araç içine 4 kg ekstra yük koymanın alakası yok.

aybars 18" cupra jantı ile bile 1.6da hissedilir bir fark oluşurken 20" bence delilik olur...
bir de her hafta z rotları bozacaksın ayda bir 70 tl kaçacak aralarına =) gerek yok... 19" kafi ama yine 1.6 ya fazla bile..
1.4 tsi im olsa düşünmeden 19" takardım da 1.6ya fazla gelir.
Volkan Görürsen cevapbekliyorum 18" lerle nasıldı arabanfeci halde bi18" tutkusu oluştu bende..

Geri
Üst Alt