Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

150 Bin KM--Hava 7-8 derece yakıt tüketimi 8.7 Normal mi?

Konu, 'Cordoba' kısmında damalis tarafından paylaşıldı.

1. damalis

damalis SCW Üyesi

84
    12
    8
    Arkadaşlar merhabalar bu soğuk arabada yakıt tüketimi arttıgını biliyorum ama istanbul trafiginde 8.7 lt gösteriyorum benim gibi yakan arkadasımlarım var mı yoksa ben mı abartıyorm :)

2. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    O litreleri ben benzinli 1.4 TSI FR'ımla görüyorum, Bence fazla yada çok abanıyosun gaza :eek:key:

3. Lejyoner

Lejyoner
    Administrator

8.974
    6.409
    113
    Manuel Tdi leon,80 binde istanbul içi ortlamam şu anda 7-7.5 arasına.Dize araçlar benzinlilere göre daha geç ısınır,mutlaka çalıştırınca 1 dakika kadar hareket etmeyin,ve soğukken gaza yüklenmeyin,dizel aracların en cok yaktığı zaman motor soğukken..

Bunu beğendi. Çöllü bunu beğendi.
  4. enginerdi

enginerdi SCW Üyesi

51
    30
    18
    sabahlari 10 dk boşta çaliştiriyorum yenibosna ikitelli arasi ortalama 7.4 en az düşürebildiğim yakit ama yaz mevsiminde 4.2 lerde çok geldim

5. Cordoba 34

Cordoba 34 SCW Üyesi

286
    125
    43
    İlk zamanlar 8.5lt idi arabaya alışıınca 6.4lt ye düştü biraz kullanımla alakalı, kısa mesafede motor ısnmıyor haliyle ışıta falan beklerken fazla yakıyor, sabahları 7km gidiyorum motor 70 e anca yükseliyor 90ı görmüyor, kısaca kısa mesafe kulanımda fazla yakıyor, yada devirle alakalı vitesi doğru devirde değiştirip sakin kullanırsanız, 6lt yi rahat görürsünüz.

6. Cordoba 34

Cordoba 34 SCW Üyesi

286
    125
    43
    yazın ş.içi 4 lt yi gördünüzmü:şoför yoksa ş.dışı mı? Ç.köy-ümr. arası 6.4lt şimdilik yazın ne olur merak ediyorum.:)

7. gültekin

gültekin SCW Üyesi

609
    200
    43
    benim 5.9 6.2

8. enginerdi

enginerdi SCW Üyesi

51
    30
    18
    evet şehir içi işten eve gidip gelirken gördüğüm değer bu yaz mevsiminde ama devir 2000 geçmem hızda 80

Sayfayı Paylaş