Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1 Nisan!

Konu, 'Sohbet' kısmında ZGR tarafından paylaşıldı.

1. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    İşte size 1 Nisan şakasının Arka Yüzü !

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya daki Endülüs müslümanlarının son ...kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.
    Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.
    İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Nereden geldiğini bilelim. Bilelim de ona göre kutlayalım...
    ( İspanya asırlar boyu müslümanların hakimiyetinde kalmıştır)

2. 37fbli

37fbli SCW Üyesi

3.270
    28
    48
    Sabri FENERBAHÇEDE....

3. skymz

skymz SCW Üyesi

1.545
    348
    83
    25.Aracım başka marka olacak :)

4. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    ilk defa duydum..bilgi için teşekkürler..

5. samiramist

samiramist SCW Üyesi

747
    11
    18
    benmde çok ilgincme gitti haber.....seat yeni kasa şahin üretecekmiş ama önden çekişli =D

6. JoSepHH23

JoSepHH23 SCW Üyesi

2.382
    138
    63
    Tsekkurler özgür .

7. plajhavlusu

plajhavlusu SCW Üyesi

3.140
    205
    63
    dızel leon aldım :)

8. plajhavlusu

plajhavlusu SCW Üyesi

3.140
    205
    63
    hasan abı bıde barıs sac ektırıyor

9. mtahakorkmaz

mtahakorkmaz SCW Üyesi

990
    128
    43
    1 nisanlardan nefret ederim geçen yıl bi şaka yedim kalpden gidiyordum ya az daha

10. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83

Sayfayı Paylaş