Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,8 TFSİ - 1,6 T 180 bg

Vites 5te geliyodum yoksa takibi bırak geçerdim de :D:D

bu konu aynen vw 1,6 8v 102 hp ıle 1,6 16v 105 hp motorlar gıbı olmus bu motorlar uzerıne olan konuda 8v alt devırlerde canlı 16v ust devırlerde canlı passat 20 nm tork farkı ıle 0/100 de farkı ortaya koymus ama hız yukselmeye basladıkca hpye cok ıhtıyacı olacak burada opelın motoru daha avantajlı hem torku ve gucu vw den daha genıs bır aralıkta verıyor artı 20hp daha guclu ve passata gore daha dusuk surtunme katsayısı ıle yuksek hızlarda farkı ortaya koyacaktır.bırde es gecılen nokta passat 16'' jantla ve daha kucuk bır lastıkle opel ıse 18'' yanlış bılıyorsam 245 taban lastıkle satılmakta buda 0/100 arasında kı farkı acıklayabılır suda bır gecektır kı lastık yuvarlanma capı kuculdıkce arac daha cabuk hızlanmaktadır bunun en guzel 1,6 ıes hondalarda 14'' jant ıle fıatın 1,9 multıjet twınturbo motorunda kullanılan ılk turbo torka yonelık ıkıncısı hp bunu da bır arastırın derım tork alt devırlerde ne kadar kendını hıssettırıyorsa aracın yuksek hızlara cıkabılmesı ıcınde hp ye ıhtıyac duymaktadır

opelde o aktarma olduğu sürece ben o bg gücünün bir işe yarayacağını düşünmüyorum. ayrca vites yükselttiğimde 2500 devirde bayılan bir araç bence çok başarılı bir teknolojiye sahip değildir.

bu arada 2.0 tdi 170 bg ya karşı 2.0 cdti 160 bg yan yana koysalar her halükarda opeli seçerim daha yeni kasa çünkü.. passat 1-1,5 yıl sonra kasa değiştirecek...

Yunus VW'den adam gibi bilgi çıkmadı az önce geldim orda Erya'dayım şimdi..
aramışın sonradan gördüm kontor dipte tekrar ararsan konuşuruz kardeşim.. :)

eski hali bile kalite konfor ve teknolojide bu kadar eziyorsa insigniayı yenilendikten sonra kaçacak delik arayacaktır opelciler.

yiğit öylesine aradım yaw napıorsn diye :)

Performans acısından degerlendırmeler kagıt uzerınden her zaman dogru sonucları vermesenede her zaman,daha buyuk hacımde olan 1.8 tsi secerım ben.sonuc ıtıbarı ıle 1.6 turbo motorda o gucu alabılmek kucuk b turbo olcagını sanmıyorum,buna turbo-lag da eklendıgı zaman cok keyıf vercegını sanmıyorum acıkcası.Vw ise yuksek hacım performansını daha homojen dagıtabılcegı b turbo ıle keyıflı surus zewklı vercegı gorunyo.Ama tabıkı hepsınden ote,bu ıkı aracı kullanmak gerekıyor kesın yargılarda bulunmak ıcın.Performans dısında ıse passat ınsıgnıa dan cok daha once uretılmıs bır araba.Hata payı cok daha dusuk ,ama ınsıgnıa henuz tuketıcı ıle yenı tanısyor ve zamanla olumsuz yonlerı de ortaya cıkıcaktır kı kosa kosa yenı b araba almayı tercıh etmem

Performans acısından degerlendırmeler kagıt uzerınden her zaman dogru sonucları vermesenede her zaman,daha buyuk hacımde olan 1.8 tsi secerım ben.sonuc ıtıbarı ıle 1.6 turbo motorda o gucu alabılmek kucuk b turbo olcagını sanmıyorum,buna turbo-lag da eklendıgı zaman cok keyıf vercegını sanmıyorum acıkcası.Vw ise yuksek hacım performansını daha homojen dagıtabılcegı b turbo ıle keyıflı surus zewklı vercegı gorunyo.Ama tabıkı hepsınden ote,bu ıkı aracı kullanmak gerekıyor kesın yargılarda bulunmak ıcın.Performans dısında ıse passat ınsıgnıa dan cok daha once uretılmıs bır araba.Hata payı cok daha dusuk ,ama ınsıgnıa henuz tuketıcı ıle yenı tanısyor ve zamanla olumsuz yonlerı de ortaya cıkıcaktır kı kosa kosa yenı b araba almayı tercıh etmem

can çok güzel özetlemişsin :)

Bu 1.6T yi corsa OPC de kullanmadılarmı 190hp olan kafayı yedirtiyo kısa vites aralıkları falan :) ama 1.8T ile karşılaştırmam tabi :)

Geri
Üst Alt